داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در پی هجوم دلالان به زابل؛
کمبود علوفه فروش دام را در زابل رقم زد
کد مطلب: ۶۴۰۹۵
تاریخ انتشار:يکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۸
سیستان امسال سال زراعی بسیار سختی را به دلیل نبود آب تجربه کرد چرا که میزان برداشت گندم و در پی آن تامین علوفه به صفر رسید.
کمبود علوفه فروش دام را در زابل رقم زد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با توجه به عدم برداشت علوفه در سیستان دامداران با مشکل بسیار بزرگی جهت تغذیه دام خود مواجه شده اند به طوری که این موضوع سبب فروش دام توسط دامداران و در پی آن هجوم دلالان به منطقه شده تا حاصل دسترنج دامداران را به قیمت پایین به یغما برند.

به زودی علوفه وارد منطقه خواهد شد

فرماندار زابل در خصوص افزایش قیمت گوشت قرمز در منطقه سیستان و حمل دام به زاهدان توسط دلالان اظهار کرد: گرانی یک بحث سراسری در کشور است و فقط مربوط به زابل و سیستان نیست اگرچه موضوع دلال ها در سیستان متاسفانه مشکلات عدیده ای را ایجاد کرده است و دامداران متاسفانه به دلیل کمبود علوفه مجبور به فروش دام خود هستند.

هوشنگ ناظری به خبرنگار اوشیدا گفت: در این خصوص دولت تمام سعی خود را به کار گرفته است تا مشکلات حل یا کمتر شود و همچنین برای تامین علوفه دامداران امیدواریم به زودی از طرف وزارت جهاد کشاورزی علوفه وارد منطقه شود و در اختیار دامداران قرار گیرد.

ناظری ادامه داد: بر اساس دعوت معاون اقتصادی وزارت کشور در چند روز گذشته جلسات شبانه روزی که در تهران داشتیم، در مورد مسائل و مشکلات سیستان و ارائه راهکارهای لازم برای آنها تلاش کردیم و متاسفانه تا حمایت نشود مشکلات سیستان به قوت خود باقی خواهد ماند.

وی اذعان کرد: در این بین مسئولین مربوطه قولهایی داده اند و اقداماتی در حال پیگیری و انجام است.

انتهای پیام /
Share/Save/Bookmark