داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
مسئول نهاد کتابخانه زابل:
آینده روشن با خانواده کتابخوان است/ نمایشگاه تابلوهای مصور در زابل برپا می شود
کد مطلب: ۶۲۰۱۵
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۸
مسئول نهاد کتابخانه زابل گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی نمایشگاه تابلوهای مصور در زابل برگزار می شود.
آینده روشن با خانواده کتابخوان است/ نمایشگاه تابلوهای مصور در زابل برپا می شود
محمد صالح حیدری در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا اظهار کرد: هفته کتاب همانند سایر نقاط کشور با شعار آینده روشن با خانواده کتابخوان است در شهرستان زابل نیز آغاز شده است.

وی افزود: هر روز هفته کتاب با یک شعار نامگذاری شده به طوری که شنبه با نام کتاب اهالی اهل قلم و رسانه، یکشنبه کتاب و فضای مجازی و جهان دیجیتال، دوشنبه کتاب و جامعه دانشگاهی، سه شنبه با شعار کتاب و کودک و نوجوان خانواده، چهارشنبه با شعار کتاب وکتابخوانی و کتابدار، پنج شنبه با شعار کتاب ناشران کتاب فروشان و اقتصادمقاومتی و جمعه با نام کتاب حیات طیبه انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.

حیدری تصریح کرد: برنامه های ویژه ای در این هفته برگزار می شود که مهمترین برنامه آن برگزاری نمایشگاه تابلوهای مصور در خصوص کتابخوانی است که در این راستا ۱۱ مورد از فرمایشات مقام معظم رهبری به تصویر کشیده شده که قابل نمایش در کتابخانه نیمروز می باشد.

مسئول نهاد کتابخانه زابل خاطرنشان کرد: مسابقه روزنامه دیواری به مناسبت اربعین برای مقطع دبستان در مدارس برگزار می شود و از رابطین فرهنگی کتاب خوان ها تقدیر می شود و با امام جمعه و فرماندار ویژه زابل نیز دیدار و نشست های کتاب خوان در مدارس و کتابخانه های عمومی برگزار می شود.

حیدری تصریح کرد: در شهرستان زابل پنج باب کتابخانه در دو نوبت به علاقمندان به کتاب خدمت رسانی می کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۷۰ هزار جلد کتاب در موضوعات مختلف در کتابخانه های زابل وجود دارد، بیان کرد: بیش از پنج هزار و ۵۰۰ نفر عضو فعال در کتاب خانه های عمومی زابل هستند.

حیدری با عنوان اینکه بخش کودک، بخش مرجع و سالن های وِیژه آقایان و بانوان در کتابخانه های زابل فعال است، خاطرنشان کرد: کتابخانه های عمومی یک ظرفیت و پتانسیل برای همه مردم است.

وی در پایان اضافه کرد: با توجه به اینکه امسال با شعار آینده روشن با خانواده کتاب خوان است تلاش مردم مبنی بر آشنایی بچه ها با کتاب باشد و از محیط کتاب خانه ها استفاده و این شعار را فراموش نکنند.

انتهای پیام/ م ب
Share/Save/Bookmark