داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
سیستان در مرز بحران؛
تاخت و تاز کرونا در زابل/واحد های صنفی تا اطلاع ثانوی تعطیل شد
کد مطلب: ۷۳۸۷۹
تاریخ انتشار:يکشنبه ۶ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۲:۳۸
آمار بیماران کرونایی در حالی روزانه افزایش می یابد که مردم همچنان با ایجاد صف های شلوغ مرغ و نان ریسک ابتلا به‌این بیماری را بالا می برند.
تاخت و تاز کرونا در زابل/واحد های صنفی تا اطلاع ثانوی تعطیل شد
به گزارش اوشیدا؛ این روزها نام بیماری کرونا بیشتر از گذشته در جامعه شنیده می شود ویروسی که همه جهان را درگیر خود ساخته و در این بین خانواده های بسیاری را نیز داغدار کرده است.

در حالی که پیش بینی می شد پس از برگزاری مراسمات عروسی و عزا که همواره در شرایط کرونایی خطرآفرین بوده اند آمار ابتلا به کرونا افزایش یابد شهرهای شمالی استان از نارنجی به رنگ قرمز درآمد.

آمار بیماران کرونایی در حالی روزانه افزایش می یابد که مردم همچنان با ایجاد صف های شلوغ مرغ و نان ریسک ابتلا به‌این بیماری را بالا می برند.


تا اطلاع ثانوی اصناف زابل تعطیل شد


رضا شهری زاد رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت زابل در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا و تغییر وضعیت شهرستان از نارنجی  به قرمز کلیه واحد‌های صنفی به استثنا واحد‌ها و مشاغل گروه یک از روز گذشته پنجم تیر ماه تااطلاع ثانوی شدند.

وی افزود: گروه یک شامل مشاغلی همچون خبازی ها، سوپر مارکت ها و واحد‌های عرضه کننده مواد ضروری و مورد نیاز همشهریان است که شامل تعطیلی نمی باشند.

وی گفت: واحد‌های صنفی گروه یک نیز مکلف به رعایت دستورالعمل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی برای خود و مشتریان می‌باشند.

شهریزاد تصریح کرد: بدیهی است در صورت عدم رعایت دستورالعمل های فوق واحدهای متخلف بر اساس مصوبه ستاد کرونای شهرستان به مدت ۲هفته تعطیل خواهند گردید.


آمار ابتلا به کرونا هر روز افزایش می یابد


هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: وضعیت بیماری کرونا در منطقه سیستان به شدت بحرانی است و پیش‌بینی می شود در روزهای آینده روند مبتلایان افزایش نیز یابد.

وی افزود: هرچند که هنوز ویروس جهش یافته ای در منطقه مشاهده نشده است اما آمار بیماران فوتی و وخیم بسیار بالا است.

میرزایی بیان کرد: با توجه به تشابه نام خانوادگی بیماران کرونایی می توان پی برد که افراد در تجمعات خانوادگی به این بیماری مبتلا شده اند.

وی خاطرنشان کرد: اگر شهروندان پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند در روزهای آینده شرایط بحرانی را تجربه خواهیم کرد.انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark