داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
جوانانی که پنهانی ثواب جمع می کنند
کد مطلب: ۶۷۸۴۹
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۵
جمعی از جوانان دوستدار محیط زیست در شهرستان زهک به کمک پاکبانان شتافتند.
جوانانی که پنهانی ثواب جمع می کنند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ مراسم های عزاداری در سیستان معمولا حس و حال خاصی دارد ، مراسم در منطقه ای برگزار می شود که اولین مردمان در دل تاریخ برای خون خواهی امام حسین(ع) قیام کردند.
شور حسینی و همچنین عشق و ارادت سیستانیان به اهل بیت (ع) باعث شده است تا عزاداری در شمال استان به شکل خاص و قابل توجه قرار گیرد.
اما بعد از مراسمات بزرگ تاسوعا و عاشورا ، بسیاری از خیابان های سطح شهر با بطری های پلاستیکی و یا ظرف های یک بار مصرف پر می شود که توسط عده ای از افراد خاص رها می شود.
با این حال در سال های اخیر با توجه به رشد فرهنگی زیادی که در سیستان انجام شد، بسیاری از خانواده ها برای کمک رسانی به پاکبانان وارد عمل می شوند.
در زهک نیز دوست داران محیط زیست برای رفع این معضل در روزهای تاسوعا و عاشورا اقدام خدا پسندانه ای انجام دادند.
علی آقا یکی از جوانان دوستدار محیط زیست در این رابطه به خبرنگار اوشیدا گفت: لیوان های یک بار مصرف و ظروف پلاستیکی در طبیعت دفع نمی شوند و بلکه فقط به آن آسیب وارد می کنند.
وی افزود: کمک به پاکبانان بزرگترین افتخاری است که در ایام محرم نصیبم شده است و هر سال این کار را تکرار خواهم کرد و امیدوارم طی سالهای آینده این فرهنگ همه گیر شود.حسین ریگی مسئول هیات رزمندگان شهرستان زهک در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: این افراد هر سال با توجه به علاقه ای که به محیط زیست دارند اقدام به جمع آوری ظروف یک بار مصرف می کنند.
وی افزود: هیات رزمندگان زهک نیز در این رابطه جهت فرهنگ سازی مردم و همچنین تشویق جوانان با این روش صحیح اقداماتی انجام داده است.
ریگی همچنین خاطرنشان تصریح کرد: برای شریک شدن در ثواب این روزها مردم می توانند از هر طریقی وارد عمل شوند که یکی از آنها کمک به پاکبانان است.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark