داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
بر اثر بی توجهی پیمانکار طرح انتقال آب به مزارع؛
قطع پنج ساعته خطوط ارتباطی در منطقه سیستان/ کلافگی مردم به دلیل نبود اینترنت
کد مطلب: ۶۲۵۲۹
تاریخ انتشار:دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۱۶
روز گذشته بر اثر غفلت پیمانکار طرح ۴۶ هزار هکتاری انتقال آب به مزارع سیستان تمامی خطوط تلفن منطقه قطع شد.
قطع پنج ساعته خطوط ارتباطی در منطقه سیستان/ کلافگی مردم به دلیل نبود اینترنت
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ سهل انگاری پیمانکار قطعی تمامی خطوط ثابت و همراه منطقه سیستان را به مدت پنج ساعت از ساعت۱۳ تا ۱۷ و ۳۰ به همراه داشت.

با قطعی خطوط مردم در کلافگی و سردرگمی به سر می بردند چرا که این امر سبب قطعی تمامی دستگاه های خودپرداز و کارتخوان ها شده بود و این موضوع برای افرادی که خرید خود را تنها با کارت بانکی انجام می دهند سختی های زیادی را به همراه داشت.

در سیستان نیز همانند سایر نقاط کشور اینترنت جزیی از زندگی شده بنابراین قطعی آن به مدت پنج ساعت برای مردم به ویژه نوجوانان و جوانان که ساعات زیادی در روز را در فضای مجازی به سر می برند بسیار دشوار بود.

در بسیاری از ادارات و نهادها امور به وسیله اینترنت انجام می شود بنابراین روز گذشته با قطعی خطوط در واقع کارمندان و پرسنلی که با اینترنت کار می کنند بیکار و ارباب رجوع نیز با سردرگمی مواجه شده بودند آن هم در سیستانی که بسیاری از مردم برای تهیه نان شب خود هم با مشکل مواجه هستند با این وضعیت کار آن ها نیمه تمام مانده و برای ادامه آن مجبور به صرف هزینه ایاب و ذهاب مجدد شدند.

با اینکه تلفن های همراه و ثابت بعد از گذشت چند ساعت وصل شد اما شهروندان از این وضعیت پیش آمده بسیار گلایه مند بودند.

سهل انگاری پیمانکار باعث قطعی خطوط شده بود

رئیس شرکت مخابرات زابل به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: تنها علت قطعی چندساعته خطوط مخابراتی در منطقه سیستان قطع شبکه فیبر نوری توسط پیمانکار مجری طرح انتقال آب به مزارع دشت سیستان کیلومتر ۱۰۵ سه راهی دشتک بود.

فداحسین الهی مقدم افزود: پیمانکار طرح ۴۶ هزار هکتاری در حوالی لوتک اقدام به قطع فیبر شرکت زیر ساخت به علت حفاری و عدم آگاهی از اینکه توسط شرکت زیرساخت جا نمایی شده خطوط ارتباطی را قطع کرد.

وی با بیان اینکه نگهداری این فیبر برعهده شرکت زیرساخت می باشد، تصریح کرد: با تلاش پرسنل مخابرات خطوط پس از پنج ساعت وصل شد.

الهی مقدم اذعان داشت: برای حل مشکل سریعا سه اکیپ از مرکز استان به منطقه سیستان اعزام که با تلاش های انجام شده توانستند مشکل برطرف شد.

انتهای پیام/ م ب
Share/Save/Bookmark