داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
در ادامه مشکلات شهری آلوده ترین شهر جهان؛
انباشت زباله در مهم ترین خیابان زابل/ از ایجاد مزرعه پلاستیکی تا تخلیه نخاله ساختمانی در خیابان دانشگاه
کد مطلب: ۶۳۳۳۹
تاریخ انتشار:شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۳
تجمع زباله در معابر و خیابان های شهر زابل حکایت دیرینی است که گویا اراده ای برای رفع آن وجود ندارد.
انباشت زباله در مهم ترین خیابان زابل/ از ایجاد مزرعه پلاستیکی تا تخلیه نخاله ساختمانی در خیابان دانشگاه
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ انباشت زباله علاوه بر نازیبایی چهره شهر انواع آلودگی و بیماری را با خود به همراه دارد همچنین سبب تجمع سگ های ولگرد و انواع حشرات موذی می‌شود.

اهالی خیابان دانشگاه زابل با تماس با پایگاه خبری اوشیدا؛ از وجود معضل زباله ها در این خیابان خبر دادند و خواستار رفع آن از سوی مسئولان شهری شدند تا در آستانه سال نو این مکان نیز پاکیزه شود.

انباشت زباله در خیابان دانشگاه

یکی از اهالی خیابان دانشگاه زابل گفت: به قول یکی از اهالی خیابان دانشگاه در گذشته پایین شهری و از کمترین امکانات برخوردار بودیم اما حالا با آمدن دانشگاه و تغییر نام خیابان به اسم خیابان دانشگاه، ما از پایین شهری به شمال شهری تغییر کردیم لذا باید امکانات در حد و قواره خیابان دانشگاه نیز فراهم شود.

قنبری افزود: در تمام شهرها معمولا خیابان دانشگاه نماد زیبایی خیابانهای یک شهر است؛ حتی قیمت املاک و مستقلات اطراف خیابان دانشگاه بیشتر از سایر مناطق است.

وی ادامه داد: شهرداری چندین بار حسابهای دانشگاه را برای اخذ عوارض مسدود کرده که به جا هم بوده است و علاوه بر ۳۰ میلیارد اوراق قرضه، بیش از یک و نیم میلیارد تومان امسال دانشگاه زابل به شهرداری عوارض پرداخت کرده است.

قنبری تاکید کرد: به عنوان ساکن منازل پردیس دانشگاه هر روز که در این مسیر تردد می کنم شاهد بدتر شدن چهره این خیابان به اصطلاح دانشگاه شهر بوده ام.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه چه بگویم از مزرعه پلاستیکها در جلوی محمد آباد یا از ریختن دهها ماشین نخاله بنایی در جلوی دیوار دانشگاه و حتی پنجاه متری درب اصلی دانشگاه، تصریح کرد: اعتقاد بر این دارم که مردم زابل شایسته دیدن بهترینها و لذت بردن از مناظر شهری هستند، ولی علاوه بر آن ها حضور زیادی دانشجوی غیر بومی است که ملزم به مهمان نوازی و فراهم کردن شرایط خوب برای آنها هستیم.

مسئولان استانی و شهرستانی به طور مکرر از خیابان دانشگاه بازدید می کنند

شهروند زابلی اظهار کرد: روز و هفته ای نیست که مسئولین دولتی از استان و مرکز جهت بازدید از دانشگاه نیایند.

قنبری اذعان کرد: بازدید کنندگان موقع عبور از این خیابان مزین شده به اسم دانشگاه چه فکری روی نخبگان و مسئولین سیستان چگونه قضاوت می کنند.

وی اضافه کرد: گیریم اصلا هیچ پول و امکاناتی وجود ندارد، خرید یک شعله جهت شعله دادن باغ پلاستیکها و ممانعت از تخلیه نخاله های ساختمانی کافی است تا از زشت و بدتر شدن روزانه این مسیر جلو گیری کند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark