داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
شیر هم لاکچری شد/افزایش خودسرانه مواد لبنی در زابل
کد مطلب: ۶۷۵۲۴
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۵
به گفته برخی از شهروندان قیمت شیر در لبنیات فروشی های شهرستان زابل با افزایش رو به رو شده است.
شیر هم لاکچری شد/افزایش خودسرانه مواد لبنی در زابل
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ تورم و همچنین عدم ثبات قیمت در برخی از کالاها باعث شده است تا در یک سال اخیر اجناس با قیمت های متفاوت به فروش برسند.
این افزایش قیمت ها در بسیاری از کالاهای مصرفی و خوراکی باعث شده است تا برخی از فروشندگان که در صدد سواستفاده از تورم به وجود آمده در بازار هستند قیمت اجناس خود را خودسرانه افزایش دهند.
از همین رو با توجه به مصرف بالای شیر خام محلی در شمال استان سیستان و بلوچستان افراد متعددی به طور خودسرانه قیمت شیر را تغییر دادند که مورد گلایه برخی از شهروندان واقع گشته است.
یک شهروند سیستانی با گلایه از افزایش قیمت ها گفت: برخی از افراد با توجه به اینکه می دانند مردم سیستان شیر محلی را بیشتر از شیر های پاستوریزه خریداری می کنند قیمت آنها را بالا برده اند.
وی افزود: این افراد همچنین شیر را بیش از سه هزار تومان به فروش می رسانند که قیمت واقعی آن این مقدار نیست.
این شهروند سیستانی تصریح کرد: سال گذشته شیر با قیمت هزار و 500 تا دو هزار تومان خریداری می شد که امسال افزایش چشم گیری داشته است.

قیمت هر کیلو شیر دو هزار و 900 تومان است

رضا شهری زاد رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: متصدیان جمع آوری شیر خام از دامداری ها موظف هستند تا با رعایت نکات بهداشتی و در ظروف استریل شده شیر را با قیمت هر کیلو دو هزار و ۴۰۰ تومان از دامداری ها خریداری کنند.
وی افزود: همچنین مراکز جمع آوری شیر خام از دامداری ها موظف هستند تا شیر خام را به قیمت هر کیلو دو هزار ۵۵۰ تومان به لبنیات فروشی های فعال سطح شهر برسانند.
شهری زاد تصریح کرد: بدین ترتیب قیمت هر کیلو شیر برای مصرف کننده دو هزار و ۹۰۰ تومان خواهد بود که لبنیات فروشی ها وظیفه دارند آن را به فروش برسانند.
رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت زابل خاطرنشان کرد: همچنین قیمت هر کیلو ماست نیز چهار هزار تومان برای مصرف کننده تعیین شده است .
وی گفت : اگر شهروندان در صورت مشاهده گران فروشی به ستاد خبری ۱۲۴ اداره صنعت ، معدن و تجارت اطلاع رسانی کنند ، تخلف این افراد زودتر آشکار خواهد شد و بلافاصله با آنها برخورد قانونی انجام می شود.
شهری زاد گفت: در همین راستا روز گذشته نیز یکی از متخلفان که شیر را با قیمت غیر واقعی به فروش می رساند شناسایی شد و پرونده تخلف او جهت سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark