داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
فرماندار زابل:
برگزاری مراسم ازدواج در نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر/ از نمایش سوزن دوزی و خامه دوزی هنرمندان زابلی تا پخت شوربه و قتلمه
کد مطلب: ۶۳۴۷۴
تاریخ انتشار:شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸
فرماندار زابل گفت: عشایر و روستاییان زابل بسیار متفاوت تر از قبل در نمایشگاه توانمندی های عشایر و روستاییان حاضر شدند به طوری که این بار مراسم ازدواج در آن برگزار کردند.
برگزاری مراسم ازدواج در نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر/ از نمایش سوزن دوزی و خامه دوزی هنرمندان زابلی تا پخت شوربه و قتلمه
هوشنگ ناظری در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: سیستان سرزمین آداب و سنن و صنایع دستی بی نظیری است که با حضور در سومین نمایشگاه توانمندی های عشایر و روستاییان به نمایش گذاشته شد.

وی افزود: برگزاری این چنین نمایشگاه هایی بهترین فرصت جهت معرفی منطقه و جذب گردشگر در آستانه فرا رسیدن ایام نوروز است.

معاونت استاندار و فرماندار ویژه زابل خاطرنشان کرد: نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر برای سومین سال متوالی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برپا می‌شود و نظر افراد بسیاری را به خود جلب کرده است.

ناظری تصریح کرد: در این نمایشگاه آداب و سنن، صنایع دستی و مواد غذایی بومی هر منطقه توسط هنرمندان هر خطه به نمایش گذاشته شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به ظرفیت های زابل دو غرفه به این شهرستان اختصاص یافته و در‌ آن ها صنایع دستی از قبیل فرش دستباف سیستان، تابلو فرش، دودنی، سوزن دوزی، خامه دوزی، سیاه دوزی، سفال عرضه شده است.

ناظری با بیان اینکه در بخش مواد غذایی لندو، کشک زرد، بورک، تجگی، قلیفی، آچار، قتلمه، شوربه و درزنگ ارائه شده، اظهار کرد: علاوه بر صنایع دستی و مواد غذایی گروه های موسیقی، رقص شمشیر و شعر و ادب زابل نیز در این نمایشگاه حضور دارند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark