داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
ستاری: پروژه‌ ربات انسان‌نما نمادین است/ از تجاری‌سازی دانش فنی ربات حمایت می‌کنیم
کد مطلب: ۶۸۷۰۳
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۲
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت:‌پروژه‌هایی مانند ربات انسان‌نما نمادین هستند تا بتوانیم فناوری‌های موجود در کشور را پیاده‌سازی و در جاهای دیگر استفاده کنیم اما از تجاری‌سازی دانش فنی ربات‌ها حمایت می‌کنیم.
ستاری: پروژه‌ ربات انسان‌نما نمادین است/ از تجاری‌سازی دانش فنی ربات حمایت می‌کنیم
به گزارش اوشیدا ؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، در پاسخ به سوالی درباره تجاری‌سازی ربات بومی انسان‌نما اظهار داشت: ربات بومی انسان‌نمای سورنا 4 قابلیت‌های جدیدی نسبت به نسل‌های پیش از خود دارد اما در مجموع پروژه‌های این چنینی پروژ‌ه‌های نمادین هستند.

وی ادامه داد: هدف اصلی از تعریف این پروژه‌ها این است که بتوانیم دانش و فناوری‌های موجود در کشور در حوزه‌های مختلف را پیاده‌سازی کنیم و کاربرد علمی آنها را ببینیم.

وی ادامه داد: هدف نهایی این است که از دانش فنی موجود در کشور بتوانیم در حوزه‌های مختلف استفاده کنیم.

ستاری گفت: البته معاونت علمی از این پروژه برای تجاری‌سازی حمایت مالی می‌کند و به مجریان طرح گفته‌ایم که اگر مشتری برای آن پیدا کنند حمایت ما را خواهند داشت.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: در حال حاضر مذاکراتی برای تجاری‌سازی دانش فنی ربات بومی در صنایع آموزشی و اسباب‌بازی شده است که باید منتظر نتیجه مذاکرات باشیم.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark