داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
تداوم خروش خاک در آسمان تیره سیستان؛
سرعت باد در زابل به 104 کیلومتر بر ساعت رسید/ کیفیت هوا برای تمام گروه های سنی در حالت ناسالم
کد مطلب: ۶۷۶۲۳
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۱
رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: امروز سرعت لحظه ای وزش باد در زابل به 104 کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار حاصل، دید افقی در فرودگاه این شهر را به هزار و 500 متر کاهش داد.
سرعت باد در زابل به 104 کیلومتر بر ساعت رسید/ کیفیت هوا برای تمام گروه های سنی در حالت ناسالم
به گزارش عصرهامون؛ محمود دیانتی در گفت وگو با عصرهامون، اظهار داشت: وزش این باد شدید سبب شد تا غلظت ذرات معلق در هوای زابل به شدت افزایش یابد و کیفیت هوا برای تمام گروه های سنی در حالت ناسالم قرار گیرد.

وی با بیان اینکه از دیروز بر سرعت وزش بادهای 120 روزه در شمال استان افزوده شد، گفت: وزش این باد موجب کاهش دید افقی در برخی محورهای مواصلاتی شمال استان به ویژه محورهای زابل- زاهدان، زابل-زهک و زابل-هیرمند شد.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از تشکیل توده عظیم گردوغباری و نفوذ آن به سایر مناطق شرقی و مرکزی استان خبر داد و عنوان کرد: پیش بینی می شود امروز نیز غبار ناشی از وزش بادهای 120 روزه به سایر نواحی استان نفوذ کند و ضمن کاهش کیفیت هوا، سبب کاهش دید افقی شود.

دیانتی در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های عددی وزش باد شدید و گردوخاک و در برخی مناطق توفان گردوخاک تا پنجشنبه در شمال استان ادامه دارد. این شرایط با شدت کمتر در مرز شرقی و نوار غربی استان نیز روی می دهد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark