داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۱
 
خشکسالی ۵۹ میلیارد تومان به اراضی شهرستان هامون خسارت وارد کرد
کد مطلب: ۶۳۶۶۳
تاریخ انتشار:جمعه ۱۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۵
سرپرست فرمانداری هامون گفت: خشکسالی سال گذشته به ۱۲ هزار هکتار از اراضی این شهرستان خسارت وارد کرده که مجموع خسارت ۵۹ میلیارد تومان برآورد شده است.
خشکسالی ۵۹ میلیارد تومان به اراضی شهرستان هامون خسارت وارد کرد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا :علیرضا کیخا سرپرست فرمانداری هامون در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان که با هدف ارائه گزارش از میزان خسارت‌های ناشی از خشکسالی برگزار شد، اظهار داشت: کاهش نزولات جوی نسبت به سال‌های گذشته در شمال استان و همچنین کشور‌های همسایه، موجب شد تا به بخش عظیمی از محصولات زراعی در منطقه سیستان خسارت وارد شود.

سرپرست فرمانداری هامون از تمام دستگاه‌های متولی خواست تا با توجه به موضوع خشکسالی با نگاه حمایتی با خسارت دیدگان برخورد کنند.

وی در ادامه به بازدید استاندار در روز‌های پایانی سال گذشته به این شهرستان اشاره کرد و گفت: در بازدید استاندار کمبود‌ها و مشکلات مردم منطقه در حوزه کشاورزی و به‌ویژه مسائل مربوط به طرح آب‌رسانی به ۴۶ هزار هکتار از اراضی دشت سیستان مطرح شد و ایشان دستورات لازم را مبنی بر پیگیری مشکلات و حمایت از کشاورزان صادر نمودند.

کیخا تصریح کرد: موضوع برآورد خسارت‌های ناشی از خشکسالی در سال گذشته به دستگاه‌های متولی شهرستان اعلام شده بود و در این جلسه پیرو دستور استاندار این موضوع به جمع‌بندی رسید که با توجه به اینکه سطح زیر کشت اراضی حوزه این شهرستان بیش از ۱۲ هزار هکتار است میزان خسارت حدود ۵۹۰ هزار میلیون ریال برآورد می‌شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark