داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
رسانه‌ها باید به مردم قدرت تحلیل بدهند/ انتشار خبر خوب و تاثیرگذار یک عمل هوشمندانه است
کد مطلب: ۷۲۴۹۲
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۲
مهدی فضایلی گفت: مطبوعات یک کار تشریفاتی نیست و یک عنصر حقیقی و موثر است و مردم مهم‌ترین پایگاه و پشتیبان جامعه اسلامی هستند؛ رسانه‌ها که یکی از اجزای مهم جامعه به شمار می‌روند باید آگاهی مردم را تقویت کنند.
رسانه‌ها باید به مردم قدرت تحلیل بدهند/ انتشار خبر خوب و تاثیرگذار یک عمل هوشمندانه است

به گزارش  اوشیدا  به نقل از صبح قزوین؛ مهدی فضایلی در نشست وبینار با اصحاب رسانه استان قزوین که ظهر امروز(یکشنبه) به همت بسیج رسانه استان قزوین و در آستانه سالروز سفر تاریخی مقام معظم رهبری به استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: اهمیت مقوله رسانه، اطلاع رسانی و مشتقات آن بارها از سوی رهبر معظم انقلاب عنوان شده است.

وی افزود: می‌توان اقتدار و نفوذ سیاسی قدرتمندان دنیا را به علت دارا بودن پایه‌هایی از جمله ثروت و امکانات پولی، توانمندی‌های تکنولوژی و علمی و تسلط به دستگاه‌های رسانه‌ای و سلطه خبری بیان کرد.

معاون رسانه دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: امروز اگر از کشورهایی که به عنوان کشور قدرتمند هستند تکنیک‌های رسانه را یاد بگیریم نفوذ آن‌ها قطعاً کاهش پیدا می‌کند؛ چراکه یکی از مهمترین ابزار سلطه و نفوذ قدرت‌ها، ابزار رسانه‌ای است که در اختیار آن‌ها قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید هدف و جهت خود را خوب بشناسند، تاکید کرد: هدف اصلی در فعالیت‌های رسانه‌ای، ساختن مردم مطابق الگوی اسلام و انقلاب است که این مورد باید در قالب‌های رسانه‌ای مورد توجه قرار گیرد.

فضائلی بیان کرد: همه رسانه‌ها باید با هدف، جدیت و انگیزه قدم بردارند؛ چراکه مقوله خبر نکاتی دارد و از نگاه رهبری، کار خبر عملی سیاسی و هوشمندانه است و رسانه‌ها باید بدانند چه خبری انتخاب و چه تیتری استفاده کنند و در چه زمانی خبر مدنظر برجسته شود.

وی اضافه کرد: متاسفانه برخی همکاران رسانه‌ای به مسئله انتخاب خبر توجه لازم را ندارند و گاهاً اخباری که در رسانه‌های غربی تولید می‌شود را عیناً با همان ترجمه و تیتر بدون توجه به انگیزه و هدف موجود در رسانه خود بازنشر می‌دهند.

معاون رسانه دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب با اشاره به اینکه خبر از نگاه رهبری یک عمل سیاسی است، تاکید کرد: تنظیم خبر کار هنرمندانه‌ای است؛ لذا اگر کار خبری را کار هنرمندانه بدانیم، می‌توانیم از طریق این راه به عنصر جذابیت توجه بیشتری کنیم تا خبرها به نحوی تنظیم شود که خواننده خسته نشود.

فضائلی با بیان اینکه باید به مردم قدرت تحلیل داده شود، گفت: در فعالیت‌های رسانه‌ای می‌توانیم به مردم قدرت تحلیل دهیم تا از این راه توانمند شوند و مسائل مختلف را تحلیل کنند.

وی با بیان اینکه در رسانه‌های غرب نیز محدودیت وجود دارد، ابراز کرد: در دنیای غرب از روش هوشمندانه‌ای استفاده می‌شود و این روش به این صورت است که در ظاهر رسانه محدودیتی وجود ندارد، ولی سازوکار اصلی این است که مردم از آن چیزهایی که نباید مطلع شوند، مطلع نمی‌شوند.

این مقام مسئول در پایان ابراز کرد: مطبوعات یک کار تشریفاتی نیست بلکه یک عنصر حقیقی و موثر است؛ لذا از آنجایی که مردم مهمترین پایگاه و پشتیبان جامعه اسلامی هستند رسانه‌ها که یکی از اجزای مهم جامعه به شمار می‌روند نیز باید آگاهی مردم را تقویت کنند.

انتهای پیام/

 

Share/Save/Bookmark