داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
شرکت تیم پنچاک سیلات شهرستان زابل در مسابقات انتخابی تیم ملی
کد مطلب: ۶۵۰۱۲
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۱
رئیس انجمن پنچاک سیلات استان سیستان و یلوچستان اظهار کرد:تیم پنچاک سیلات شهرستان زابل به نمایندگی از استان سیستان و بلوچستان در انتخابی تیم ملی این رشته شرکت خوهد کرد.
شرکت تیم پنچاک سیلات شهرستان زابل در مسابقات انتخابی تیم ملی
مهدی بزی اله ری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری اوشیدا؛ ضمن معرفی رشته ورزشی پنچاک سیلات گفت: هنر رزمی پنچاک سیلات یک رشته ی رزمی مالایی است که در کشور های اندونزی، مالزی، هند و تایلند به عنوان یک ورزش بومی و محلی از طرفداران بی شماری برخوردار است.
رئیس انجمن پنچاک سیلات استان سیستان و یلوچستان اظهار کرد: پنچاک سیلات در سال های اخیر به یکی از پر طرفدار ترین رشته ها در کشور های اسلامی تبدیل شده به گونه ای که به عنوان ورزش اول جهان اسلام نیز مطرح است و عضو شورای المپیک آسیا و دارای فدراسیون در اکثر کشور های اسلامی است.
بزی با اشاره به گسترش این رشته در سراسر جهان تصریح کرد: در مسابقات جهانی این رشته ورزشی 19 کشور و در مسابقات بازی های آسیایی جاکارتا 16 تیم از کشور های آسیایی شرکت کردند که این نشان از محبوبیت خوب این رشته در کشور های مختلف دارد.
رئیس انجمن پنچاک سیلات استان سیستان و بلوچستان با اشاره به استقبال خوب ورزشکاران استان از این رشته ی رزمی تصریح کرد: با توجه به اشتراکات فرهنگی و دینی استان ما با کشور اندونزی و هند به عنوان مبدا این رشته رزمی استقبال خوبی از طرف جوانان از این رشته صورت گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی پنچاک سیلات جمهوری اسلامی ایران در رده سنی بزرگسالان برای اعزام به مسابقات جهانی سنگاپور که با مجوز رسمی شورای برون مرزی فدراسیون ورزش های رزمی انجام خواهد شد در آذر ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
این استاد ورزش های رزمی عنوان کرد: سیلات کاران با استعداد شهرستان زابل با توجه به نوپا بودن این رشته در این استان از آمادگی خوبی برخوردارند و تیم انجمن پنچاک سیلات این شهرستان به نمایندگی از استان سیستان و بلوچستان در این دوره از مسابقات شرکت خواهد کرد.
مهدی بزی بیان کرد: این تیم جهت موفقیت و کسب افتخار برای سرزمین اسطوره خیز سیستان و بلوچستان به حمایت های مادی و معنوی همه اقشار بالاخص مسئولین دلسوز این استان و خصوصا شهرستان زابل نیاز دارد. تا در سایه ی همدلی و هم صدایی بتواند یک بار دیگر نام این استان را در ورزش های رزمی بلند آوازه کند.
بزی اظهار امیدواری کرد: تیم های بزرگسالان پنچاک سیلات شهرستان زابل در دو بخش آقایان و بانوان با تمرینات خوب و منظمی که پشت سر گذاشته اند بتوانند در اولین دوره ای که در مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی خوش بدرخشند و حداقل در هر بخش یک نفر را به تیم ملی معرفی کند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark