داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
پس از گذشت چند سال و در اتفاقی عجیب؛
وامی که بخشیده شد دوباره به جریان افتاد/ قبض ۲۶ میلیون تومانی سهم مرغدار سیستانی پس از بخشودگی
کد مطلب: ۶۳۰۳۲
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۷
مسئول واحد پرورش مرغ گوشتی اعتماد گفت: علیرغم تعیین بخشودگی برای وامی که سال ها قبل یرداشته ام در مراجعه به بانک‌ پرداخت مبلغ ۲۶ میلیون تومان برای بنده در نظر گرفته شده است.
وامی که بخشیده شد دوباره به جریان افتاد/ قبض ۲۶ میلیون تومانی سهم مرغدار سیستانی پس از بخشودگی
بهروز کیانی نژاد در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: در سال ۱۳۸۵ کار خود را به عنوان تولید کننده پرورش مرغ گوشتی شروع کردم که به دلیل عملکرد خوب در سال ۱۳۸۸ مرغدار نمونه معرفی شدم.

وی افزود: متاسفانه به دلایل مختلف کم کم ورشکست کردم به طوری که در اواخر سال ۸۹ از صندوق مهر امام رضا زابل که هم اکنون به نام صندوق کار افرینی امید نام گرفته مبلغ ۱۵میلیون تومان تسهیلات در قالب طرح مرغداری وام گرفتم و چندین بار از بنده به عنوان قسط و دیرکرد و یا تقسیط مجدد پول دریافت کردند که مدارک همه این پرداختی ها را متاسفانه گم کردند.

کیانی با عنوان اینکه علاوه بر بانک خودم نیز چون مستاجر بودم مدارک بسیاری از قبیل قبوض پرداخت وام را گم کردم، تصریح کرد: چون طرح کشاورزی بوده و ورشکست شده بودم مابقی وام بخشیده شد اما در حال حاضر پس از گذشت سالها بانک مرا احضار کرده و مبلغ ۲۶میلیون تومان از بنده خواستار شده اند که در این راستا باید ماهیانه ۷۲۳ هزار تومان پرداخت کنم.

مسئول واحد پرورش مرغ گوشتی اعتماد ابراز کرد: از یک طرف می گویند که بازپرداخت وام من بخشیده شده و از طرف دیگر به سه برابر نرخ قصد بازپس گیری دارند.

کیانی با عنوان اینکه آیا من که یک ادم ورشکسته هستم می‌توانم ماهیانه این مبلغ را پرداخت کنم، اذعان کرد: به یگانگی خدا خود را جلوی درب این صندوق به آتش خواهم کشید.

وی اضافه کرد: حدود دوماه قبل از صندوق تماس گرفتند و اظهار کردند که وام من اجرایی خورده بنابراین در مراجعه به صندوق نسبت به این موضوع اعتراض کردم اما گفتند چون زمان ریاست قبلی این اتفاق افتاده باید پرداخت کنم.

کیانی عنوان کرد: پس از قسط بندی عنوان کردند که باید ۹ میلیون تومان پرداخت کنم و در صورتی که نقدا این کار را انجام دهم اقساط هشت میلیون تومان خواهد شد ولی چون این مقدار نقد نداشتم پرونده ای برای دریافت وام جدید تشکیل دادم تا اقساط آن را بپردازم در حالی که یک ریال از این وان را حق نداشتم دست برنم اما با این حال هم ضامن و مدارک خواستند.

این شهروند سیستانی ادامه داد: بعد از گذشت حدود دوهفته گفتند که باید ۱۷ میلیون تومان پرداخت کنم چرا که طبق گفته آن ها چون پرونده های قبلی به صورت سیستمی نبوده مدارکی دال بر پرداخت وجود ندارد.

کیانی ابراز کرد: بانک بعد از چند روز اعلام کرد که باید مبلغ ۲۴ میلیون تومان برای جریمه، دیرکرد و حق الوکاله پرداخت کنم که آن هم در نهایت به ۲۶ میلیون تومان رسید.

وی در پایان گفت: به شدت ورشکست شدم در حالی که انسانی با آبرو هستم و به سختی زندگی می‌گذرانم و دیگر حرمت و ابرویی برای من باقی نمانده است.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark