داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۵
 
امام جمعه شهر علی اکبر:
حساسترین شرایط برای جهاد اقتصادی کشور را تنگه احد دارد/ آمریکا برای القا وجود حاکمیت دوگانه و اختلاف در ایران تلاش می کنند
کد مطلب: ۶۱۷۰۰
تاریخ انتشار:جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۵
امام جمعه شهر علی اکبر گفت: حساسترین شرایط برای جهاد اقتصادی کشور را تنگه احد دارد بنابراین باید حساسیت ها بر آن بیشتر شود.
حساسترین شرایط برای جهاد اقتصادی کشور را تنگه احد دارد/ آمریکا برای القا وجود حاکمیت دوگانه و اختلاف در ایران تلاش می کنند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:امام جمعه شهر علی اکبر در خطبه های نمازجمعه این هفته عنوان کرد: روح و جسم برجام که مرد حال وقتش رسیده به کمک مردم خود و تولید داخلی کشورمان را بسازیم مسولین و مردم کنار هم با توان هم کشور را از این بحران اقتصادی هم نجات می دهیم.

وی افزود: شرایط امروز منطقه سیستان نگران کننده است، بدترین شرایط زندگی و بحران اقتصادی را سیستان دارد در حالی که ما بهترین شرائط توسعه و صادرات را داریم.

حجت الاسلام اشرفیان ابراز کرد: ما مرزهای زمینی و آبی داریم که این همسایگان بنابر شرائط خاص آنها بسیار وابسته به تولیدات و محصولات کشاورزی و صنعتی هستند بهترین شرائط برای رشد اقتصادی و صادرات را داریم.

حجت الاسلام اشرفیان بیان کرد: متاسفانه هنوز موضوع مرز ساماندهی نشده هر کسی یک تصمیم می گیرد روزی با هزینه های میلیاردی بیت المال دیوار می کشند روز دیگر مسئول بعدی می گوید باید این دیوار تخریب شود و دولت قبل اشتباه کرده دود این کارهای غیر کارشناسی و سیاسی کاری ها فقط به چشم مردم می رود.

وی ادامه داد: گرنه آقایان که جیبشان از بیت المال آنقدر پر هست که وقتی همه دارند فریاد می زنند سیستان را دریابید که آمار مهاجرت مردم نگران کننده است بعضی مناطق خالی از سکنه شده اند هیچ احساس دردی نکنند و فقط نگران از دست دادن قدرت و مسئولیت خود باشند اگر راست می گوئید یک ساعت بین مردم بیایید و جواب سوالات مردم را بدهید مشکل مردم راحل کنید.

وموضوعی تاکید کرد: سهمیه سوخت مرزنشینان و کارتهای مرزی به کجا رسید؟ وعده های ایجاد زیر ساختهای توسعه گردشگری در سال گردشگری استان به کجا رسید؟ چرا نظارتی بر طرح آبیاری دشت سیستان نیست این همه نگرانی و انتقادات از تاخیرکار از کارهای غیر اصولی از هدر رفت هزینه ها و حتی نا رضایتی کارگران این طرح نشانه چیست؟

وی بیان کرد: اگر بعضی از مسئولین عمدا کوتاهی می کنند خداوند در همین دنیا آنها را رسوا می کند اما افرادی که تمکن مال دارند نباید پولهای خود را در بانک دفن کنند باید در چرخه اقتصاد کشور وارد کنند و اشتغالزایی کنند کارگاههای تولیدی ایجاد کنند همه باید بسیج شوند تا هر تعداد جوان که می توانند از معضل بیکاری و آسیبهای اجتماعی نجات بدهند.

وی بیان کرد: آمار اعتیاد و سرقت و طلاق را کاهش بدهند و دولت هم موظف به پرداخت تسهیلات بدون بهره برای اشتغالزایی است، امروز مهمترین جهاد کشور جهاد اقتصادی است و حساسترین شرائط را برای جهاد اقتصادی تنگه احد کشور سیستان دارالولایه دارد.

امام جمعه شهر علی اکبر افزود: رئیس جمهور آمریکا روز جمعه گذشته از راهبرد جدید آمریکا در پسابرجام رونمایی کرد و سیاست خصمانه خود علیه ملت شریف ایران را آشکار کرد وبدترین اهانتهایی که شایسته دولت و سیاستمداران آمریکای جهانخوار بود را به ملت غیور و بزرگ ایران اسلامی روا داشتند.واینکه ترامپ را بعضی دیوانه می دانند که اگر تابعش نباشند غیرقابل پیش بینی است و هرکاری ممکن است از او سر بزند یک سیاست جدید از پیش طراحی شده است تا با ایجاد رعب و وحشت در دل ملتها آنها را مجبور و ملزم به اطاعت پذیری از رئیس جمهور آمریکا کنند شما اگر تاریخ آمریکا و سیاستهای راهبردی دولتهای قبل از ترامپ را با جهت گیری های مجلسین سنا و نمایندگان و دو حزب حاکم در آن مورد واکاوی و دقت قرا دهید می بینید که جایگاه ریاست جمهوری در آمریکا تا حدودی تشریفاتی است و آنچه فرآیند امور را جهت می دهد سیاست کلی و سلطه طلبانه آمریکاست که رئیس جمهور مجری آن سیاستهاست بنابراین این جنون و عربده کشی ترامپ چیزی نیست که ملت ایران از آن بترسد.

حجت الاسلام اشرفیان تاکید کرد: همه اینها حساب شده در چارچوب سیاستهای از پیش تعیین شده است در واقع ترامپ یک نیمه از برجام را پاره کرد وآن همان نیمه ای که حاوی تعهدات آمریکا در قبال این تعهد است اما نیمه ای که مربوط به تعهدات ایران است حفظ کرد و گفت باید به تعهدات ایران اضافه کنیم و تحریمهای کاتسا را اعلام کرد.

وی بیان کرد: رئیس جمهور آمریکا با اعلام دروغ عدم پایبندی ایران به برجام در مسند شاکی قاضی و مجری حکم نشست بدون اینکه توجه کند آژانس هشت بار اجرای فراتر از تعهدات ایران را اعلام کرد آمریکا می خواهد با اضافه کردن ماده و تبصره به برجام همچنان از آب گل آلود برجام ماهی مقصود خودش رابگیرد ولی این آرزو را به گور خواهد برد.آقای ترامپ با جعل عبارت خلیج عربی به جای خلیج فارس مقاصد شوم خود را در حمایت از دیکتاتورهای منطقه اعلام کرد و سعی بر ایجاد آشوب در منطقه می کند.

امام جمعه شهر علی اکبر بیان کرد: اینقدر سواد و آگاهی ندارد که تمامیت ارضی و جغرافیایی کشور ما را تشخیص بدهد یا می خواهد شکست های خود را در این منطقه فراموش کند و یا اینکه قصد تحریک کشورها و ایجاد نزاع و آشوب را دارد همه دنیا مشاهده کردند که ترامپ از نقش سپاه در سرکوب تروریسم عصبانی بود وقتی رئیس جمهور بی سواد آمریکا از توسعه و نفوذ معنوی سپاه در منطقه در نطق او آشکار بود و اعلام تحریم سپاه به همین دلیل است چون ایران اسلامی در برابر تروریسمی که خود همین آقا در تبلیغات انتخاباتی اش اعتراف کرد که داعش را آمریکا بوجود آورده ایستاده است چون سپاه در برابر تروریسم در منطقه ایستاده است و توطئه های آنها را خنثی کرده است.

وی اظهار کرد: هر کجا نشست و جلسه ای دارند در مجلس سنا در مجلس نمایندگان در کاخ سفید سخن از ایران است انگار کشور دیگری در این کره زمین برای آنها وجود ندارد چرا اینقدر ترس و وحشت از سپاه و ایران اسلامی دارند؟سفیر پیشین آمریکا در کشور های عراق ترکیه و آلبانی در نشست نمایندگان آمریکا می گوید ایران همراه با هم پیمانانش به زودی به قدرتی برتر در منطقه تبدیل خواهد شد آمریکا باید ایران را مهمترین اولویت خود در منطقه قرار بدهد آمریکائی ها به نقل از خود ترامپ شش هزار میلیارد دلار خرج جنگهای این منطقه در یک دهه گذشته کردند تا با سلطه بر غرب آسیا جلوی نفوذ انقلاب اسلامی را بگیرند و سپس بر دیگر نقاط جهان سلطه پیدا کنند اما شکست خوردند و همه چیز خود را باخته اند و انقلاب اسلامی ایران در قلب آمریکا صادر شده است.

وی عنوان کرد: به فضل الهی در دهه آینده ایران اسلامی قدرت برتر جهان است.آنچه که ترامپ را به درد آورده این است که سپاه مخل اهداف شوم آمریکا و اسرائیل در منطقه است و آتش جنگهای نیابتی که آمریکا بنیانگذار آن بود و رفت تا نه تنها این منطقه بلکه همه کشورهای اسلامی را به بهانه خاورمیانه جدید بسوزاند این سپاه بود که پرده ها را کنار زد و چهره واقعی حامیان داعش و تکفیر را که زیر پوشش ائتلاف دروغین علیه داعش آمریکائی بود به دنیا نشان داد.

امام جمعه شهر علی اکبر خاطرنشان کرد: سیلی محکمی از این رسوایی آمریکا و عمال فتنه گرش باید دریافت می کردند؟ همه می دانند مشکل رژیم آمریکا موضوع هسته ای و برجام نیست بلکه آنها با اصل انقلاب اسلامی و نفوذ آن در منطقه و دین اتحاد ملت سلحشور و مستقل ایران مشکل دارند سالهاست که آمریکا برای القاء وجود حاکمیت دوگانه و اختلاف در ایران تلاش می کنند اما بعد از سخنان وقیحانه رئیس جمهور ابله آمریکا همه مسئولین و مردم یک صدا جواب یاوه گویی های آمریکا را دادند واتحاد و بصیرت و دشمن ستیزی خود را به نمایش گذاشتند.

حجت الاسلام اشرفیان تصریح کرد: سخنان به موقع و ارزشمند و کوبنده رئیس جمهور محترم هم تشکر می کنیم.ما معتقدیم واکنش دولت در برابر یاوه گوهای ترامپ شایسته و دارای قدرت و صلابت لازم بود و می تواند حامل پیام محکمی دال بر یکپارچگی ملت و دولت در برابر دشمنان باشد رمز پیروزی و عزت و اقتدار ملت ما اتحاد و همبستگی ملت ما و ولایت پذیری این ملت تحت لوای پرچم ولی فقیه است.هر چه دشمنی آمریکا عیان تر می شود انسجام ملی و بصیرت مردم ما بیشتر می شود.

وی تاکید کرد: از رئیس جمهور محترم و دستگاه دیپلماسی انتظار داریم حال که دست چدنی و دستکش مخملی آمریکا برای افکار عمومی عیان شده است ضمن استمرار این مواضع اصولی و انقلابی اگر برجام موجب اصول منافع ایران می شود حفظ شود در غیر این صورت به نحو مقتضی باید از آن عبور کرد و همانطور که اروپا و آمریکا تفاسیر سخت گیرانه از برجام دارند ایران نیز چنین تفاسیری را در دستور کار قرار دهد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark