داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
در مراسم تودیع و معارفه بخشدار سابوری مطرح شد؛
ستاد بحران مشکل آب سفیدآبه را رفع کند/ سابوری وسیع ترین و توانمندترین بخش سیستان/ لزوم استقرار ادارات در سابوری
کد مطلب: ۶۳۷۸۰
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۸
امام جمعه شهرستان نیمروز گفت: با توجه مشکل بی آبی در سفیدآبه انتظار می رود ستاد بحران این معضل را برطرف کند.
ستاد بحران مشکل آب سفیدآبه را رفع کند/ سابوری وسیع ترین و توانمندترین بخش سیستان/ لزوم استقرار ادارات در سابوری
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ بخشدار سابق بخش سابوری شهرستان نیمروز در جلسه تودیع و معارفه بخشدار سابوری عنوان کرد: شهرستان نیمروز شهرستان نوپایی بود و ادارات به صورت کامل مستقر نبودند در ابتدای کار سختی ها زیاد بود افتتاح کارخانه شمش انتی موان در سفیدآبه، افتتاح کارخانه لوله GRP در روستای اسلام آباد، کلنگ زنی نیروگاه بادی در میل نادر که باعث تحولات بزرگی در حوزه سیستان خواهد شد بخشی از اقدامات در بخش سابوری بوده است.

ابوذر شه بخش با اشاره به مشکل محرومیت روستای اومار در حوزه دهستان سفیدآبه از نعمت اتصال به شبکه مخابراتی ابراز کرد: روزی که ارتباط مخابراتی در این روستا برقرار شد یکی از بهترین روزهای عمر کاری بنده در منطقه بود.

وی اضافه کرد: از دیگر پروژه های اجرا شده در آن منطقه می‌توان به ساخت راه در کرباسو و اومار اشاره کرد به طوری که توانست مشکل بسیاری از اهالی را رفع کند.

محمد حسن دهمرده فرماندار شهرستان نیمروز گفت: بخشدار جدید بیش از ۲۰ سال در مجموعه وزارت کشور سابقه کاری دارد و چهار سال نیز در شهرستان نیمروز فعالیت می کند امیدواریم با استفاده از تجربیات وی و توانمندی موجود در منطقه، بخش سابوری همان‌طور که وسیع ترین بخش حوزه سیستان و توانمند ترین بخش هم است از این توانمندی ها به خوبی استفاده شود.

امام جمعه شهرستان نیمروز گفت: مسئولین شهرستان نیمروز حتی خارج از ظرفیت خود تلاش و بعضی از مشکلات مردم و روستا نشینان را برطرف کردند، گرچه مشکلات در این شهرستان به خصوص در بخش سابوری از همه جاها بیشتر است، بیشتر عشایر و دامداران در شهرستان نیمروز هستند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد راشکی تصریح کرد: منطقه سفیدآبه که حدود ۱۰۰ کیلومتر با مرکز شهرستان فاصله دارد مشکل اساسی و بزرگ آب شرب را دارد بنابراین ستاد بحران باید در این مواقع پای کار آمده و سریعا عمل کند.

امام جمعه شهرستان نیمروز اضافه کرد: بخشداری که اینجا معرفی می شود امکاناتی ندارد باید سیستم استانداری و دولت پای کار آید، مشکلات بعضی جاها را می بینیم خیلی درد آور است هم مشکل راه و آب شرب سفیدآبه بعضی عشایری که در منطقه حضور دارند مشکل آب شرب برای دام خود دارند، همه عزیزان باید پای کار بیایند تا بتوان بعضی از مشکلات را برای نجات دام مردم و خود مردم برطرف کرد.

حجت الاسلام والمسلمین راشکی ابراز کرد: بعضی ادارات و نهادها باید در بخش سابوری مستقر شود این بخش وسیع است و برای خدمات رسانی بهتر بعضی ادارات و نهادها باید اینجا در بخش سابوری تشکیل شود تا بتواند بیشتر خدمت کنند.

حمیدرضا اربابی بخشدار بخش سابوری گفت: بخش سابوری دارای ظرفیت ها و پتانسیل های مختلف خصوصا معادن طبیعی است که می توان به معادن شن، آنتیموان، کرومیت، مس و سنگ های تزئینی اشاره کرد بنابراین برای بهره مندی از این ظرفیت ها لازم است تا زیر ساخت ها محیا و شرکت های خصوصی تشویق به سرمایه گذاری شوند.

گفتنی است؛ پس از گذشت بیش از یک ماه از استعفای بخشدار بخش سابوری شهرستان نیمروز و بازگشت وی به شغل اصلی اش در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، طی مراسمی حمیدرضا اربابی کارمند فرمانداری نیمروز به عنوان بخشدار بخش سابوری معرفی شد و از خدمات ابوذر شه بخش تقدیر و تشکر شد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark