داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
آغاز اُپرای عاشورا از 13 شهریور/ محمد معتمدی در نقش حُر، رضا صادقی در نقش شمر
کد مطلب: ۶۷۵۶۰
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۱
سرپرست گروه اپرای عروسکی آران از اجرای اپرای عاشورا در ایام محرم خبر داد و گفت: خوانندگان این گروه محمد معتمدی در نقش حر، رضا صادقی در نقش شمر،مهدی امامی در نقش حضرت عباس(ع) و مصطفی محمودی در نقش محتشم کاشانی هستند.
آغاز اُپرای عاشورا از 13 شهریور/ محمد معتمدی در نقش حُر، رضا صادقی در نقش شمر
به گزارش اوشیدا؛ «بهروز غریب‌پور»، سرپرست گروه اُپرای عروسکی آران، کارگردان و بازیگر تئاتر‌،سینما و تلویزیون در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر خبرگزاری فارس عنوان کرد:‌ اجرای این نمایش سیزدهم شهریور ماه آغاز و از ابتدای شهریور نیز مراحل مقدماتی آماده سازی آن انجام می‌شود.

وی در ادامه افزود: آخرین اجرای اپرای عاشورا در بابل انجام شد، این اثر جزو آثاری است که روی صحنه رفته و بازسازی دکورها و تعمیرات عروسک‌ها در این سفر به بابل صورت گرفته اما بهرحال کما فی السابق ما به روش خودمان متناسب تالار فردوسی می‌بایست طراحی‌هایی چون طراحی دکور و نور را انجام دهیم.

غریب‌پور با بیان اینکه اجرای این نمایش یک ماه کمتر خواهد بود، گفت:‌به دلیل اینکه رپرتوآری تا پایان سال درنظر گرفتیم می‌بایست برای اجراهای دیگر نیز آماده شویم. پس از اپرای عاشورا، اپراهای سعدی و حافظ را روی صحنه خواهیم برد. هر کدام از این کارها ۱۰ روز نیاز به آماده سازی دارد.

وی در ادامه افزود:‌خوانندگان اپرای عاشورا در سال‌هایی که ما کار کردیم غالبا شهرتی نداشتند اما اکنون برای خود آوازه‌ای دارند. مصطفی محمودی نقش محتشم کاشانی،‌مهدی امامی در نقش حضرت عباس(ع)، رضا صادقی در نقش شمر و محمد معتمدی در نقش حر خوانندگی می‌کنند.

وی در پایان گفت:‌تلاش ما این بوده که نگاه خوبی به این دوره از تاریخ اسلام داشته و خوانندگان را پرورش دهیم. بهزاد عبدی نیز آهنگساز گروه و گروه تئاتر آران دیگر فعالیت‌ها را انجام میدهند و از تجربه پانزده ساله خود در این گروه قطعا با کیفیت بهتری کار خواهند کرد.

انهاتی پیام/
Share/Save/Bookmark