داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
مدرسه روستای جریکه احداث می شود؛
تکذیب ترک تحصیل 130 دانش آموز در شهرستان زهک
کد مطلب: ۷۲۲۳۰
تاریخ انتشار:شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۴
فرماندار شهرستان زهک گفت: ترک تحصیل ۱۳۰ دانش آموز در روستا جریکه کذب است و صحت ندارد.
تکذیب ترک تحصیل 130 دانش آموز در شهرستان زهک
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ روز گذشته با انتشارکلیپی در فضای مجازی رئیس شورای اسلامی روستای جریکه شهرستان زهک مدعی شد که بیش از ۱۳۰ نفر دانش آموزان این روستا اقدام به ترک تحصیل کرده اند.

ترک تحصیل در سیستان و بلوچستان به دلیل عدم اشتغال، فقر و مهاجرت سابقه دیرینه دارد، اما تا کنون مشاهده نشده که دانش آموزی به دلیل نبود مدرسه ترک تحصیل کند.

در سال های اخیر همواره خیرین مدرسه ساز در سیستان و بلوچستان اقدام به فعالیت کرده و به طوری بسیاری از مناطق محروم استان را صاحب مدرسه کرده اند.

حمید گرگیچ رئیس شورای اسلامی این روستا جریکه به یکی از کانال های تلگرامی گفته است که دلیل ترک تحصیل دانش آموزان این روستا نبود مدرسه و عدم ساخت مدرسه نیمه کاره است که باعث شده تا دانش آموزان به ترک تحصیل روی بیاورند.

وی همچنین گفته که بارها طی مکاتباتی با مسئولان شهرستان خواسته تا از این مدرسه بازدید به عمل آورند اما این اتفاق هیچگاه از سوی مسئولان رخ نداده است.

پس از رسانه ای شدن این موضوع رضا سرحدی مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس در بیانه ای اعلام کرد: مدرسه روستای جریکه در حال ساخت است و پیش از این در این روستا مدرسه ای وجود نداشت.

وی ادامه داد: ساخت این مدرسه به خیرین واگذار شده است که حتی اگر آنها نتوانند آن را به اتمام برسانند بودجه دولتی برای اتمام آن خواهیم گرفت.

سرحدی بیان کرد: برخی از رسانه ها به اشتباه خبر از اتمام این مدرسه داده اند که این درست نیست و مراحل ساخت آن هنوز ادامه دارد.

غلامرضا اربابی فرماندار شهرستان زهک نیز در این خصوص به خبرنگار ما گفت: ترک تحصیل ۱۳۰ دانش آموز در این روستا کذب است و صحت ندارد.

وی افزود: ما به آموزش و پرورش اعلام کرده ایم که طبق مستندات تکذیبیه این خبر را اعلام کند و همچنین در اختیار رسانه ها قرار دهد.

اربابی بیان کرد: جریکه یک روستای مرزی به شمار می رود که کمتر از چهار ما است کار احداث مدرسه آن توسط خیرین آغاز شده است.

وی گفت: هنوز مدرسه در مراحل ساخت قرار دارد و قابل استفاده نیست اما برخی از رسانه ها عنوان کردند که این مدرسه به اتمام رسیده است.


انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark