داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
اقدام بی نظیر امام جمعه شهرستان زهک در سیستان؛
ده ها هزار جوان سیستانی در منازل صاحب شغل می شوند/ تضمین فروش ۴۰ هزار دار قالی توسط شرکت فرش بومی
کد مطلب: ۶۷۲۹۰
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۷
امام جمعه شهرستان زهک از ایجاد ده ها هزار شغل به وسیله صنعت قالی بافی در سیستان خبر داد.
ده ها هزار جوان سیستانی در منازل صاحب شغل می شوند/ تضمین فروش ۴۰ هزار دار قالی توسط شرکت فرش بومی
حجت الاسلام حسن خدری در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: در راستای ایجاد مشاغل خانگی در منطقه سیستان هنر قالی بافی بومی سیستانی مجدداً احیا خواهد شد.
امام جمعه شهرستان زهک یکی از بزرگترین معضلات سیستان را بیکاری دانست و افزود: از این رو بسیاری از زنان و مردان روستایی که در گذشته به شغل های صیادی و کشاورزی مشغول بوده اند، با خشک شدن تالاب هامون مشاغل خود را از دست داده اند .
وی ادامه داد: قالی بافی یکی از هنر های قدیمی در منطقه سیستان است که در گذشته توسط زنان و دختران جوان در منازل انجام می شده است ، در همین راستا با بهره گیری از این هنر در نظر داریم تا بیش از ۴۰ هزار شغل ایجاد کنیم.
امام جمعه شهرستان زهک ضمن تاکید اینکه بازار فروش ۴۰ هزار قالی تضمین شده است بیان داشت: جهت اطمینان خاطر از فروش قالی بومی سیستان ، ابتدا با خریداران عقد قرار داد کرده و سپس کارآفرینان را وارد این عرصه خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: تمام کارآفرینان بدون محدودیت سنی بیمه خواهند شد و میزان درآمد آنها بستگی به تعداد تولید و کیفیت قالی بافته شده خواهد داشت.
حجت الاسلام خدری همچنین خاطرنشان کرد: بازار فروش۴۰ هزار دار قالی در شرکت فرش پیشکش تحفه به خانه پادشاهان (بادیز اسپرلوس سیستان) تضمین شده است و از این پس جوانان می توانند شغل مناسب قالی بافی که در منزل هر شخص نیز انجام می شود را به عنوان یک شغل ثابت و پر درآمد داشته باشند.
وی همچنین ابراز داشت: همچنین افرادی که در این زمینه تجربه ای ندارند می توانند با شرکت در کلاس های آموزش که به صورت رایگان انجام می شود شرکت کنند.
امام جمعه شهرستان زهک همچنین خاطرنشان کرد: متقاضیان می توانند جهت ثبت نام در به آدرس شهرستان زهک خیابان امام خمینی (ره) جنوبی جنب حوزه علمیه برادران امام جعفر صادق (ع) مراجعه کنند.

Share/Save/Bookmark