داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
بزرگترین شهرستان منطقه سیستان فاقد جایگاه سوخت
کد مطلب: ۶۵۲۱۰
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۷
شهرستان نیمروز که از نظر وسعت بزرگترین شهرستان در منطقه سیستان به شمار می رود، فاقد هر گونه امکانات رفاهی نسبت به سایر شهرهای دیگر سیستان است.
بزرگترین شهرستان منطقه سیستان فاقد جایگاه سوخت
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ منطقه سیستان متشکل از پنج شهر به مرکزیت شهرستان زابل است، که بزرگترین شهرستان آن که بیش از 40 درصد منطقه را در بر می گیرد فاقد جایگاه سوخت است.

شهرستان نیمروز که از نظر وسعت بزرگترین شهرستان در منطقه سیستان به شمار می رود، فاقد هر گونه امکانات رفاهی نسبت به سایر شهرهای دیگر سیستان است، مهمترین مسئله در این باره عدم ساخت جایگاه سوخت نیمه کاره این شهرستان است.

امروزه با توجه به افزایش خودرو ها در منطقه سیستان و صف های طولانی در جایگاه های سوخت سراسر منطقه می طلبد تا جایگاه های سوخت به طور کلی در مناطق مختلف شهرهای منطقه سیستان احداث شوند.

حتی شهرستان هیرمند نیز که پس از نیمروز دومین شهر از نظر وسعت منطقه ای است، یک جایگاه سوخت نصف و نیمه در اختیار دارد، که همین امر باعث شده است خودرو ها ساعت ها در صف های پمپ بنزین معطل شوند.

یکی از شهروندان نیمروزی در گفت وگو با اوشیدا گفت: ساختمان اولیه جایگاه سوخت در شهرستان نیمروز احداث شده است اما سالهاست به همین شکل رها شده و هیچ مسئولی پیگیر ادامه روند ساخت این جایگاه نیست.

وی افزود: بیش از 10کیلومتر باید مسافت راطی کنیم تا به اولین جایگاه سوخت در زابل برسیم، که این امر برای بسیاری از خانواده های نیمروزی یک هزینه اضافی را در بر دارد، از طرفی نیز با توجه به ازدحام خودروها در زابل بسیاری از این پمپ های بنزین بسیار شلوغ هستند.

این شهروند سیستانی اظهار کرد: چندین دولت در کشور جای خودرا به دولت های بعدی دادند اما این پمپ بنزین احداث و افتتاح نشد، شهرستان نیمروز بیش از 27 هزار نفر جمعیت دارد که نیاز جدی به جایگاه سوخت در این شهرستان احساس می شود.

وی اظهار داشت: ساخت این پمپ بنزین 12 سال قبل آغاز شد و پس از دو سال اسکلت بندی آن تکمیل ،و سپس به همین شکل رها شده است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark