داخلی آرشيو گفتگو صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با اوشیدا؛
هر گونه اشتباه و فریب کاری از سوی غرب در جمع بندی نهایی توافق وین به ضرر خود غربیها است
کد مطلب: ۳۹۲۰۰
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۰
دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به رویکرد مثبت نمايندگان مجلس نسبت به بررسي متن برجام اشاره کرد و تصریح نمود: بررسی متن برجام منوط به بررسي كارشناسانه در كميسيون ويژه خواهد بود.
هر گونه اشتباه و فریب کاری از سوی غرب در جمع بندی نهایی توافق وین به ضرر خود غربیها است
سید باقر حسینی دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا در خصوص مذاکرات هسته ای و توافق وین اظهار کرد: وزیر امور خارجه کشور هفته گذشته در صحن علنی مجلس ارائه نمودند که برای بسیاری از نمایندگان قانع کننده بود.

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در حقیقت توافق وین دو طرفه است،افزود: در واقع هر دو طرف می خواهند به مقاصد خود برسند در نتیجه نقاط ضعفی هم برای طرفین توافق بوجود خواهد آمد.

حسینی با اشاره به اینکه ماحصل توافق وین نسبتا خوب بود ،گفت: قطعا حق ملت ایران در این توافق بسیار بیشتر از آن چه بدست آمده ،می باشد ،ولی با توجه به شرایط و مقتضیات زمان و بنا به فرمایش رهبری، نرمش قهرمانانه ای باید داشته باشیم.

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به صحبت های اخیر خانم شرمن در بهانه جویی های مختلف پیرامون جمع بندی افزود: آنها حرفهای زیادی می زنند اما آنچه که ایران به عنوان طرف توافق و همچنین جامعه بین الملل شاهد آن است ،اگر غربیها بخواهند در جمع بندی نهایی اشتباهی مرتکب شوند قطعا این اشتباه و فریب کاری به ضرر خود آنها تمام خواهد شد.

این مقام مسئول همچنین به رویکرد مثبت نمايندگان مجلس نسبت به بررسي متن برجام اشاره کرد و تصریح نمود: بررسی متن برجام منوط به بررسي كارشناسانه در كميسيون ويژه خواهد بود و تا زمانی که جزئیات متن بررسی نگردد،نظر قطعی در خصوص مطلوب بودن و یا نبودن توافق را نمی توانیم بیان کنیم اما آنچه که به نظر می رسد بنا به شرایط خوب ارزیابی شده است.

حسینی با بیان اینکه بی اعتمادی همچنان نسبت به امریکا وجود دارد ،گفت: آمریکا در طول سالیان قبل و بعد از انقلاب تنها قصد ضربه زدن به این انقلاب و اسلام را داشته است و هر سال با ابزار پیشرفته و مدرن دست به تخریب چهره اسلام در سطح جهان زده است ،بنابراین بعد از همه جنایتهای که این کشور در ایران و سایر کشورهای اسلامی مرتکب شده است ملت و دولت ایران براحتی نمی توانند به این کشور اعتماد کنند.

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه حفظ منافع ملی از هرگونه امری مهمتر است، خاطر نشان کرد: بهرحال باید به این مطلب توجه کرد که جمع بندی در پیش رو حاصل ۱۲ سال گفتگوی منقطع و دو سال بحث مداوم مقامات و مسئولان ارشد دیپلماسی کشور است که اکنون به این مرحله رسیده است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark