داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
فیفا پیش نویس اساسنامه فوتبال ایران را قبول می‌کند؟
کد مطلب: ۷۰۰۷۰
تاریخ انتشار:شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۲
وجود ۲ بند مهم در پیش نویس اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال احتمال دارد سبب تایید نشدن آن از سوی فیفا شود.
فیفا پیش نویس اساسنامه فوتبال ایران را قبول می‌کند؟

 فدراسیون فوتبال ایران هفته گذشته پیش نویس اساسنامه جدید خود را که ۲۱ اردیبهشت به تایید اعضای هیئت رئیسه رسیده بود، برای فیفا ارسال کرد و قرار است به زودی فدراسیون بین المللی فوتبال نظر نهایی اش را نسبت به این پیش نویس اعلام کند.

یکی از مهم‌ترین مواردی که فیفا درباره اساسنامه جدید فدراسیون روی آن تاکید دارد، حذف وزیر ورزش و معاون او از مجمع این فدراسیون بود و از نظر فیفا رای دادن آن‌ها در مجمع انتخاباتی فدراسیون و حتی حضورشان در این مجامع غیرقانونی است.

با این وجود شنیده می‌شود در پیش نویس تدوین شده از سوی فدراسیون فوتبال همچنان وزیر ورزش عضوی از مجمع بوده و در آن حق رای دارد. هرچند معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان از فهرست افراد حاضر در مجمع حذف شده است.


این موضوع می‌تواند سختگیری‌های فیفا نسبت به پیش نویس اساسنامه فدراسیون را به همراه داشته باشد، اما یک موضوع مهم دیگر در این پیش نویس وجود دارد که احتمال دارد فیفا با دست گذاشتن روی آن، این پیش نویس را قبول نکند.

طبق تاکید فیفا باید برای برگزاری انتخابات فدراسیون کمیته مستقلی تشکیل شود و اعضای این کمیته صلاحیت نامزد‌های انتخاباتی را مورد بررسی قرار بدهند. با این وجود طبق اعلام منابع آگاه در پیش نویس ارسالی برای فیفا قید شده است که رئیس و دبیرکل فدراسیون باید عضو این کمیته انتخاباتی باشند.

به هر حال باید دید در نهایت فیفا که با توجه به اتفاق‌های ماه‌های اخیر با حساسیت ویژه‌ای بحث اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران را پیگیری می‌کند با درج شدن این بند‌ها در پیش نویس اساسنامه موافقت می‌کند یا خیر؟

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark