داخلی آرشيو يادداشت صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۱
 
وزیر معزول بهداشت این روزها چه می کند؟
کد مطلب: ۳۲۷۱
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۲۳
اوشیدا:دکتر مرضیه وحید دستجردی می گوید این روزها که سرش خلوت تر است وقت بیشتری برای تلویزیون دیدن دارد.
وزیر معزول بهداشت این روزها چه می کند؟

به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:دکتر مرضیه وحید دستجردی با بیان اینکه "دکتر سلام" برنامه خوبی در حوزه سلامت است، بیان کرد: مدت این برنامه خیلی کوتاه است و به همین دلیل برای اینکه پیامی در آن داده شود،‌ مناسب است.

وی افزود: البته به دلیل این که مدت برنامه کوتاه است پزشک مربوطه می‌تواند در حد کلیات صحبت کند و به جزییات مهم وارد نمی‌شود.

وزیر سابق بهداشت پیشنهاد داد: اگر با برنامه‌ریزی به طور خاص و تخصصی به تمام جزییات یک بیماری اشاره شود و مخاطبان از قبل در جریان این موضوع باشند، مفیدتر خواهد بود مثلا از قبل اعلام شود که از هفته آینده برنامه اختصاص به بخش زنان و زایمان دارد و در چندین قسمت به طور منظم به تمام جزییات موضوع از زبان پزشک اشاره شود.

وی اظهار کرد: مطالب در حوزه سلامت و پیشگیری و درمان بسیار زیاد است و باید برنامه "دکتر سلام" از کلی‌گویی وارد جزییات بشود. رسانه مانند یک دانشگاه برای آموزش همگانی است چراکه تقریبا ۸۰ درصد سواد سلامت جامعه از طریق رسانه‌ها به‌ویژه رسانه‌های بصری و ۲۰ درصد توسط پزشکان به مردم داده می شود که برنامه "دکتر سلام" می تواند در بالا بردن سواد مردم در حوزه سلامت نقش بسزایی داشته باشد.

دستجردی درباره شبکه آموزش نیز نظر خود را اینگونه بیان کرد:‌ من قبلا به دلیل مشغله کاری فرصت نمی‌کردم که شبکه آموزش را ببینم اما به تازگی این شبکه را بیشتر می‌بینم. شبکه آموزش سیر خوبی را پیش می‌برد و در مسیر اساسی آموزش توانسته مخاطبان زیادی را جذب کند. شبکه آموزش اکثر وقت خود را برای آموزش به‌ویژه سلامت گذاشته به همین دلیل با توجه به شاخصه‌ها و معیارهایی که برای جشنواره رسانه‌های سلامت در نظر داشتیم شبکه آموزش به عنوان شبکه دوستدار سلامت انتخاب شد.

وحید دستجردی در خاتمه با بیان اینکه جایی که اساس کار خود را بر محور سلامت در رسانه قرار بدهد جایش خالی بود گفت: شبکه آموزش جزو بهترین شبکه‌ها در آموزش حوزه سلامت مردم است و اکنون شبکه سلامت نیز می‌تواند در این زمینه موثر باشد.

مرضیه وحیددستجردی متخصص زنان و زایمان هفته گذشته به عنوان کارشناس در برنامه زنده "دکتر سلام" شبکه آموزش حضور یافت و به سوالات مخاطبان جواب داد.

Share/Save/Bookmark
مرجع : مهر
    عکاس :