داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری زابل:
افزایش دو برابری اقامت در شهرستان زابل نسبت به سال گذشته/ برگزاری جشنواره گلاب گیری و می روز در زابل
کد مطلب: ۶۳۶۰۰
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۱
رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری زابل گفت: افزایش دو برابری اقامت در شهرستان زابل نسبت به سال گذشته با همکاری ستاد اسکان آموزش و پرورش در زابل درنظر گرفته شده است.
افزایش دو برابری اقامت در شهرستان زابل نسبت به سال گذشته/ برگزاری جشنواره گلاب گیری و می روز در زابل
رضا کیخواه آریا در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ ابراز کرد: به مناسبت فرا رسیدن ایام نوروز اداره میراث فرهنگی و گردشگری زابل اقدام به برگزاری برنامه های متنوع جهت رفاه حال شهروندان و مسافران نوروزی کرده است.

وی افزود: برگزاری بازارچه فروش صنایع دستی در موزه مردم شناسی سیستان و ایجاد غرفه فروش صنایع دستی و پخت غذاهای سنتی سیستان در میدان یعقوب لیث از جمله برنامه های درنظر گرفته شده در ایام نوروز خواهد بود.

کیخواه آریا خاطرنشان کرد: ایجاد پایگاه های اطلاع رسانی در ورودی های زابل از طرف زاهدان و نهبندان و خوش آمد گویی به اولین مسافران سال ۱۳۹۷ در فرودگاه زابل با اهدای شاخه گل در اولین روز سال ۹۷ از دیگر برنامه های اداره میراث فرهنگی به شمار می‌رود.

رئیس میراث فرهنگی و گردشگری زابل تصریح کرد: جشنواره شاد و مفرح فرهنگی ورزشی «مِی روز» در دوم فروردین ماه ۱۳۹۷ در پارک یعقوب لیث با مشارکت اداره ورزش و جوانان، شهرداری، موسسه نیزار و سایر ادارات شهرستان برگزار می‌شود.

وی در پایان اذعان کرد: در این ایام علاوه بر برگزاری شب های فرهنگی در زابل مراسم گلاب گیری نیز برگزار خواهد شد تا گلابی که محصول مزارع سیستان و با کیفیت بسیار بالا است در معرض دید عموم قرار گیرد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark