داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۵
 
گزارشی از اردوهایی برای رفع محرومیت؛
محرومیت زدایی آموزشی تا ساخت خانه عالم از فعالیت های گروه جهادی یاوران مهدی(عج) در سیستان
کد مطلب: ۳۹۸۵۰
تاریخ انتشار:دوشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۲
مسئول گروه جهادی یاوران مهدی (عج) گفت: گروه جهادی یاوران مهدی(عج) متشکل از دانشجویان دانشگاه زابل که از شهرهای مختلف کشور حضور پیدا کردند.
محرومیت زدایی آموزشی تا ساخت خانه عالم از فعالیت های گروه جهادی یاوران مهدی(عج) در سیستان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: چند سالی است که حرکت های جهادی در سطح جامعه دانشگاهی کشور پا گرفته که نشأت گرفته از تفکر جهادی و فرهنگ جهاد است که اهمیت آنها در باورها و اعتقادات دینی مان مشخص شده است.
نفس کار گروه های جهادی ابراز همدردی و تعاون و همکاری با اقشار محروم و ضعیف جامعه است که بیشتر هم مناطق محروم و دور از دسترس و به نوعی کم امکانات را مد نظر دارد تا برخی از نیازهای آنان را برآورده و با همکاری و همیاری مشکلات آنها را برطرف نماید.

رهبر معظم انقلاب هم درباره اردوهای جهادی و حضور جوانان در این اردوها می فرمایند: «حضور یک جوان مؤمن، متدین و متشرع در یک مجموعه روستایی، در بین جوانان و در بین مردم مظهر مجسم آیه قرآن است و آنها را به دین، انقلاب و به معنویت سوق می دهد».

جمعی از دانشجویان جهادی دانشگاه زابل ترجیح دادند قسمتی از تعطیلات تابستان امسال خود را در خدمت رسانی به محرومین در دورترین نقاط منطقه سیستان، جایی که شب ها طوفان شن دارد و روزها شدت گرما به 50 درجه می‏رسد، بگذرانند.


محمد علی رحیمی راد مسئول گروه جهادی یاوران مهدی(عج) دانشگاه زابل در گفت و گو با اوشیدا با اشاره به فعالیت های این گروه، اظهار داشت:گروه جهادی یاوران مهدی(عج) متشکل از دانشجویان دانشگاه زابل که از شهرهای مختلف کشور حضور پیدا کردند و کار خود را از منطقه شمالی سیستان شروع و هم اکنون در جنوب سیستان روستای پشت دشت مشغول به کار هستند.

رحیمی راد افزود: اردوی جهادی امسال از بیستم شهریور آغاز شده که تا سی ام شهریور ماه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: برنامه های فرهنگی جهادگران در دو بخش برادران و خواهران در حال پیگیری است که در بخش برادران آموزش احکام ،نماز ، اذان و قرآن برای نوجوانان پسر روستا و در بخش خواهران جهادگر نیز کلاس هایی از جمله کلاس آموزش هنرهای دستی و بافندگی ،آموزش احکام و نماز ،نقاشی و دیوار نویسی مدرسه روستا و...در حال برگزاری است.
مسئول گروه جهادی یاوران مهدی (عج) عنوان کرد:  برنامه های آموزشی از جمله،آموزش ریاضی ،زبان خارجه و... نیز هم اکنون در حال اجرا می باشد.

وی همچنین گفت: کلاس های ذکر شده برای سنین زیر هفت سال، 8 تا 12 سال و بالای 13 سال در نظر گرفته شده است که در بین روستاهای برفی ، برقی با محوریت روستای پشت دشت در حال انجام است.

محمد علی رحیمی راد در ادامه به سخنی از مقام معظم رهبری اشاره کرد که ایشان می فرمایند؛شما با حضورتان ایمان و اسلام را افزایش و ترویج می دهید، خاطر نشان کرد :هدف اصلی این گروه محرومیت زدایی آموزشی تا ساخت و ساز خانه ی عالم می باشد، که با توجه به نیاز این منطقه و همکاری اهالی روستا این پروژه به دست قسمت عمرانی این گروه در حال آماده سازی است.
مسئول گروه جهادی یاوران مهدی (عج)افزود: در بخش ورزشی نیز برگزاری مسابقات لیگ فوتبال بین نوجوانان و جوانان و لیگ والیبال بین بزرگسالان با پوشش روستاهای اطراف در حال انجام است.

وی در پایان گفت: این گروه به مدت شش سال راه اندازی شده و سعی بر این بوده که به نحو احسن تاثیر داشته باشد،علاوه بر اردوهای صورت گرفته در روزهای گذشته، اردوی دیگری در روزهای آخر هفته در نظر گرفته شده است و روند کار کلینیک دامپزشکی که توسط این گروه جهادی از بهمن سال گذشته شروع به کار کرده ادامه خواهد داشت.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark