داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
در گفت و گو با کارآفرین سیستانی مطرح شد؛
بزرگترین واحد تولید قارچ جنوب شرق در تب غفلت مسولان می سوزد/ تولید3500تن قارچ ازاین واحدتولیدی
کد مطلب: ۶۲۰۳۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷
اقتصاد مقاومتی واژه ای گهربار است که مقام معظم رهبری بارها نسبت به عملی شدن آن تاکید فراوان داشته اند.
بزرگترین واحد تولید قارچ جنوب شرق در تب غفلت مسولان می سوزد/ تولید3500تن قارچ ازاین واحدتولیدی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ همانگونه که اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش فعلی جامعه ایران است انتظار می رود هر کس در حد توان خود در راستای محقق شدن آن گام بردارد تا بدون نیاز به بیگانگان راه های رسد و ترقی را طی کند.

یکی از راه های تحقق اقتصاد مقاومتی بها دادن به کارآفرینان خرد است چرا که با تشویق این کارآفرینان که برای خود و جامعه اطراف اشتغالزابی کرده می توان تواید آن را ارتقا بخشید و سایر افراد را نیز تشویق به گام نهادن در این راه کرد.

با ارزش نهادن به کارآفرینان می توان سرمایه ها و سرمایه گذاران را در کشور نگه داشت و از خروج آن از کشور و یا استفاده از سرمایه ها در راه ناصواب جلوگیری کرد.

قاسم اشترک سیستانی یکی از بزرگترین تولید کنندگان قارچ جنوب شرق کشور به شمار می رود که از عدم حمایت مسئولان گلایه فراوان دارد.

اشتغالزایی ۵۰ نفره توسط کارآفرین سیستانی

کارآفرین سیستانی عنوان کرد: تنها واحد تولید ی قارچ خوراکی درجنوب شرق کشور را در روستایی در منطقه صفر مرزی در روستای جمال الدین زهک ایجاد کردم.

قاسم اشترک سیستانی به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: با ایجاد این واحد تولیدی برای ۵۰ نفر ایجاد اشتغال کردم به طوری که ۳۰ نفر به طور مستقیم و ۲۰ نفر هم به طور غیرمستقیم توسط این واحد ارتزاق می کنند.

وی افزود: این واحد تولیدی تعطیل و ورشکسته شده بود که آن را هفت ماه پیش به طور کامل به قیمت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان خریداری کردم.

مدیر عامل شرکت تعاونی کشت وصنعت اوشیدا پروتئین سیستان ادامه داد: پس از خرید این واحد تولیدی حدود ۵۰۰ میلیون تومان هزینه کرده ام به طوری که در حال حاضر قابل رقابت با سایر استان های کشور است.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید این واحد ۳۵۰ تن در سال است، خاطرنشان کرد: سطح زیرکشت این واحد دو هزار و ۵۰۰ مترمربع است و علاوه بر تولید قارچ توان و استعداد بسته بندی زعفران، بسته بندی حبوبات، تولید کمپوست، خاک گلدان و پرورش ماهی را داراست.

سیستانی ابراز کرد: بیش از ۲۵ سال سابقه مدیریت تولید قارچ در شهرستان های کرج، قزوین، شهریار، شهرکرد، گنبد، مشهد، اصفهان، شیراز، زنجان و لاهیجان دارم اما همچنان گمنام هستم.

گویا مسئولین نمی دانند که چنین واحدی فعال در منطقه است

اشترک سیستانی خاطرنشان کرد: این واحد تولیدی جهت ادامه کار با مشکلاتی مواجه است اما هیچ کس دراستان کمکی به این واحد نمی کند و فریاد ما به گوش مسئولین نمی رسد‌.

وی با بیان اینکه بازار مصرف قارچ های تولیدی زابل، زهک و زاهدان است، تاکید کرد: گویا حتی مسئولین نمی دانند که چنین واحدی فعال در منطقه است چرا که نه تنها هیچ حمایتی تاکنون نشده بلکه سنگ اندازی هم می کنند.

اشترک سیستانی با بیان اینکه این واحد تولیدی جهت معرفی وفرهنگ سازی محصولات پروتئینی در سر سفره خانوارها و اشتغال ایجاد شده، اظهار کرد: بانکها هیچ گونه حمایتی از من نکرده و فقط حرف زده اما عملی در کار نیست.

وی تاکید کرد: به معاونت استانداری ۶ ماه قبل نامه دادم اما تا امروز حتی زحمت پاراف هم به خود نداده اند.

کارآفرین سیستانی اضافه کرد: در کارگروه اشتغال فرمانداری زهک ۱۰۰میلیون برای این واحد تولیدی مصوب شد تا بانک کارآفرینی پرداخت کند اما تاکنون هیچ جوابی دریافت نکرده ام.

انتهای پیام/ م ب
Share/Save/Bookmark