داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
51 مقاله ازپژوهشگران علوم پزشکی اراک درمجله های معتبر خارجی چاپ شد
کد مطلب: ۱۸۰۲۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۰۳
اوشیدا:معاون آموزش و تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: 144 عنوان مقاله علمی پژوهشگران این دانشگاه در مجلات علمی داخل کشور و 51 عنوان در هشت ماه امسال در نشریات معتبر خارجی به چاپ رسیده است.
51 مقاله ازپژوهشگران علوم پزشکی اراک درمجله های معتبر خارجی چاپ شد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:دکتر «سعید چنگیز آشتیانی»افزود: در این مدت همچنین ۶۰ عنوان مقاله ISI نوع یک و ۹۶ عنوان مقاله برتر در سطح نمایه علمی داخل کشور در این دانشگاه تولید شده است.
وی بیان کرد: ۱۱۵ طرح پژوهشی علمی در حوزه سلامت در این دانشگاه در دست انجام است که ۶۴ عنوان آن، پایان نامه و مابقی موضوعات کاربردی بالینی و بهداشتی است.
دکتر آشتیانی اظهار کرد: در حال حاضر دو مجله داخلی شامل طب مکمل ودستاوردهای بهداشتی سلامت به زبان فارسی و مجله سم شناسی به زبان انگلیسی در این دانشگاه منتشر می شود که با پیگیری های انجام شده به زودی مجوز یک نشریه علمی دیگر به زبان فارسی در حوزه تحقیقات بالینی اخذ می شود.
وی بیان کرد: استان مرکزی سه مرکز تحقیقات سلامت فعالف شامل مراکز اختلالات غدد تیروئید، سل و عفونی کودکان و پزشکی مولکولی دارد که به صورت تخصصی و حرفه ای در زیرشاخه های سلامت به تولید علم اشتغال دارند.
وی اضافه کرد: سال گذشته این دانشگاه در بین مراکز علمی علوم پزشکی کشور رتبه ۱۶ تحقیقات را به خود اختصاص داده بود که ارتقای این جایگاه در سال جاری از اولویت ها است.
هم اکنون ۵۷ رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای حرفه ای و دکترای تخصصی با ۲۵۰ عضو هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی اراک فعالیت دارند.
بیش از دو هزار و ۴۰۰ دانشجو در هشت دانشکده علوم پزشکی استان مرکزی به تحصیل اشتغال دارند.ک/۳
Share/Save/Bookmark
    عکاس :