داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان؛
سرعت طوفان زابل به 101کیلومتر در ساعت رسید/بیماران و سالمندان از حضور در فضای باز پرهیز کنند
کد مطلب: ۶۴۴۷۴
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۹
کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد با سرعت ۱۰۱ کیلومتر بر ساعت میزان غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به بیش از ۱۷ برابر حد مجاز رساند.
سرعت طوفان زابل به 101کیلومتر در ساعت رسید/بیماران و سالمندان از حضور در فضای باز پرهیز کنند
علی ملاشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار اوشیدا، با اشاره به شدت یافتن طوفان در منطقه سیستان، اظهار داشت:صبح امروز بیشینه سرعت وزش باد در ایستگاه فرودگاهی زابل به ۱۰۱ کیلومتر بر ساعت رسید که موجب شد غلظت ذرات معلق در هوای شهر زابل به ۲۵۰۲ میکروگرم بر متر مکعب برسد.

رئیس کارگروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه کمینه دید در ایستگاه فرودگاهی زابل به ۹۰۰ متر رسیده است افزود:  با توجه به اینکه حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است این میزان از ذرات معلق در هوا نشان دهنده این است که طی این مدت میزان غلظت ذرات معلق در هوای شهر زابل به بیش از ۱۷ برابر حد مجاز رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: پیش بینی کلی وضع جوی استان براساس نقشه های همدیدی وآینده نگری نشان می‌دهد با افزایش شیب فشاری درمنطقه شرق کشور تا اواسط وقت یکشنبه هفته پیش رو در شمال استان وزش بادشدید و گردوخاک داشته باشیم و با توجه به کاهش کیفیت هوا در منطقه سیستان و همچنین در پی پراکنده شدن ریزگردها توصیه می‌شود افراد آسیب پذیر به ویژه بیماران، افراد سالمند و کودکان از تردد در فضای باز خودداری کنند.

 ملاشاهی در پایان تصریح کرد: همچنین براساس تحلیل آخرین نقشه های همدیدی و آینده نگری هواشناسی وزش باد شدید همراه با گرد و خاک تا اواسط وقت یکشنبه در شمال استان سیستان و بلوچستان ادامه دارد که با توجه به این شرایط در نقاط مستعد طوفان گردوخاک و در جاده های مواصلاتی این نواحی نیز کاهش دید پیش بینی می شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
مرجع : اوشیدا
    عکاس :