داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
رئیس میز نخبگان سیستان و بلوچستان و دکترای ریاضیات با گرایش اقتصاد:
زندگی زناشویی کم درآمدها موفق تر از پردرآمدها است/ زندگی نیاز به روح دارد
کد مطلب: ۶۲۴۹۴
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۸
رئیس میز نخبگان سیستان و بلوچستان گفت: طبق براوردها، زندگی زناشویی کم درآمدها موفق تر از پردرآمدها است.
زندگی زناشویی کم درآمدها موفق تر از پردرآمدها است/ زندگی نیاز به روح دارد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ بیشتر افراد بر این باورند که پول عامل خوشبختی است، هر چند بدون پول نمی توان زندگی کرد اما می توان با قناعت و دراز کردن پا در حد گلیم خود خوشبختی را نیز تجربه کرد.

زندگی زناشویی با فهم و درک متقابل و در کنار آن صبر و بردباری و استفاده حداکثری از حداقل ها می تواند شیرین و لذت بخش باشد.

رئیس میز نخبگان سیستان و بلوچستان و دکترای ریاضیات با گرایش اقتصاد عنوان کرد: انسان تنها موجودی که از روح خدا در او دمیده شده می باشد و بر این اساس برترین خالق روی زمین است.

عباسعلی نورا به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: زندگی کردن نیاز به روح دارد زندگی بدون روح فاقد احساسات است و فقدان احساسات همان پوچ گرایی می باشد.

وی ادامه داد: احساسات با اندیشه و تعقل معنی دار می‌شود همان‌طور که تعقل به تنهایی زندگی را شاداب نخواهد کرد احساسات بدون کنترل زندگی را به پرتگاه سقوط می‌برد.

مدیر میز نخبگان سیستان و بلوچستان گفت: در یک نتیجه منطقی زندگی نیاز به روح دارد، بنابراین باید دانست که هدف از روح در زندگی چیست؟

وی تاکید کرد: روح در زندگی منشا شادابی، تحرک، امید، تفاهم، مهربانی و محبت، دلگرمی، رفتار نیک، گفتار نیک، زبان نرم، خوی نیک، سخاوت، همیاری، وفا به عهد، احترام گذاشتن، درک کردن شرایط، تنظیم روابط جنسی، شادابی با داشت ها، خوش بینی و مثبت اندیشی ... تعریف می‌شود.

نورا ابراز داشت: زناشویی مهمترین رکن زندگی اجتماعی است، هر گاه در جامعه روابط زناشویی با چالش مواجه شود تمام جوارح جامعه صدمه می‌بیند و زندگی اجتماعی را با خلل مواجه خواهد کرد.

استاد دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: برای یک جامعه شاد و پایدار ، به زندگی زناشویی شاد و پایدار نیاز می‌باشد و برای زندگی شاد و پایدار، زندگی نیاز به روح دارد.

نورا اضافه کرد: برای نشان دادن اهمیت موضوع تصور کنید بعضی از مولفه های روح خدشه دار شود شک نکنید که زندگی زناشویی خدشه دار می‌شود، مثلا اگر در زناشویی وفا به عهد خدشه دار شود زندگی از هم خواهد پاشید.

وی تاکید کرد: اگر در زناشویی تند خویی و بد زبانی رواج داشته باشد شادابی از زندگی رخت بر می‌بندد، اگر روابط جنسی در زناشویی سرد شود زندگی هم سرد می شود، اگر خوش بینی در زناشویی با بدبینی عوض شود زندگی را ماتم خواهد کرد و اگر هر یک از مولفه روح در زندگی خدشه دار گردد مسلما زناشویی را خدشه دار می‌کند.

نماینده ادوار سیستان و بلوچستان ابراز داشت: آنچه روح را می‌تواند با مولفه های آن پیوند دهد تعقل، تدبر و خوب اندیشیدن و تربیت و پرورش می‌باشد.

وی عنوان کرد: روح در زندگی با هر شرایطی می‌تواند شادی و پایداری را حفظ کند به شرط اینکه زوجین هر دو مولفه ها را رعایت کنند و در این راستا تحقیقات نشان می‌دهد که کم درآمد ها و طبقه متوسط در این راستا موفق تر از پردرآمد ها هستند.

نورا در پایان اذعان کرد: بیابیم برای زندگی شاد و پایدار حافظ مولفه های روح در زندگی باشیم.

انتهای پیام/ ف ب
Share/Save/Bookmark