داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
مردم محرومترین روستای سیستان دعاگوی خدمات سپاه پاسداران
کد مطلب: ۶۷۵۳۴
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۳
مردم روستای تپه کنیز شهرستان هیرمند پس از کلنگ زنی سپاه پاسداران جهت آسفالت مسیر منتهی به روستا ابراز خوشحالی کردند.
مردم محرومترین روستای سیستان دعاگوی خدمات سپاه پاسداران
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ روستای تپه کنیز یکی از محروم ترین روستاهای شمال استان سیستان و بلوچستان است که بعد از خشکسالی تالاب هامون شغل اصلی مردم که عمدتا صیادی و دامداری بوده است از بین رفت.
پس از مسدود شدن مرز نیز مردم اکثر روستاها پا به مهاجرت گذاشتند و مناطق مرزی را یکی پس از دیگری ترک کردند.
روستای تپه کنیز ار معدود روستاهای شمالی استان در شهرستان هیرمند است که ساکنان آن توان مهاجرت را نداشته و به اجبار در همان خانه های خشتی و گلی خود به زندگی ادامه دادند.
مسیر منتهی به این روستا را می توان فاجعه عنوان کرد ، راه روستایی که تنها یک بار شن ریزی شد و با توجه به شدت طوفان های منطقه سیستان مجددا به حالت قبلی بازگشت.
مردم این روستا به دلیل اینکه جاده روستا با تخریب رو به رو شده است و کمتر وسیله نقلیه امکان تردد از آن را دارد مجبورند تا شهر قرقری که پنج کیلومتر با آنها فاصله دارد پیاده بروند.
به گفته اهالی روستا اگر بیماری در نیمه های شب نیاز به پزشک و درمان داشته باشد هیچ گونه وسیله نقلیه ای در دسترس نیست تا این بیمار را به بیمارستان برساند.
همچنین تاکسی ها هم از تردد در این مسیر خودداری می کنند چرا که چند برابر هزینه کرایه را باید صرف تعمیرات خودرو بدهند.

حالا بعد از گذشت این مدت سپاه برای رفاه و آسایش مردم روستا دست به کار شده است و با آسفالت این مسیر مشکلات به وجود آمده برای مردم را برای همیشه پایان دهد.
سردار پرویز آبسالان فرمانده قرارگاه شهید هراتی سیستان از آسفالت راه روستای تپه کنیز خبر داد و گفت: کلنگ آسفالت ۳ هزار متر از مسیر روستای تپه کنیز به زمین خورد.
وی افزود: اعتبار این طرح هدیه مقام معظم رهبری به مردم سیستان است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark