داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
گرانی میوه زیر سایه کرونا؛
میوه های بومی سیستان ارزان تر از وارداتی ها/شناسایی متخلفین در طرح ضربتی اداره صمت
کد مطلب: ۶۹۹۷۴
تاریخ انتشار:شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۹
گرانی قیمت برخی از میوه ها در شمال سیستان و بلوچستان باعث گلایه مندی شهروندان سیستانی شده است.
میوه های بومی سیستان ارزان تر از وارداتی ها/شناسایی متخلفین در طرح ضربتی اداره صمت
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ این روزها مردم منطقه سیستان علاوه بر گرانی برخی از کالاهای اساسی ، میوه را نیز باید به قیمت های گران تر از قبل خریداری کنند.

میوه های فصلی همانند هندوانه که هنوز در خود منطقه سیستان به ثمر نرسیده است و از سایر شهرهای ایران وارد می شود با قیمت دو هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می رسد این در حالی است که میوه های غیر فصلی نیز با افزایش ناگهانی قیمت رو به رو شده اند.

میلاد سنجرانی یکی از شهروندان سیستانی در این خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: گرانی میوه باعث شده است تا بر سر سفره افطار آن را حذف کنیم.

وی گفت: معمولا از خیار و گوجه در افطار بیشتر استفاده می شود که با خرید این اقلام سایر میوه ها را نمی توانیم به دلیل قیمت گران آن خریداری کنیم.

وی همچنین گفت: در روزهایی که پزشکان میوه هایی همچون لیمو را بیشتر توصیه می کنند ، اما فروشندگان آن را با قیمت بیشتری به فروش می رسانند.


میوه های بومی سیستان ارزان تر از وارداتی ها

ابراهیم سالاری یکی از فروشندگان میوه در زابل هم در این رابطه به خبرنگار اوشیدا گفت: میوه هایی همچون لیمو تقاضای زیادی در ایام شیوع کرونا دارند لذا قیمت ها از محل میدان بار افزایش یافته است.

وی گفت: فروشندگان قیمت قانونی خود را به فروش می رسانند و باید گرانی آن را در جای دیگری بررسی کرد.

وی همچنین بیان داشت: مثلا قیمت سیر که اکنون در مزارع کشاورزی خود سیستان به ثمر رسیده است با فروش هر کیلو ۴۰ هزار تومان به نسبت روزهای اول شیوع کرونا کمی کاهش هم یافته است.


شناسایی متخلفین در طرح ضربتی اداره صمت

رضا شهریزاد رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا در این خصوص گفت: برای گرانی میوه یک طرح ضربتی را از روز شنبه آغاز خواهیم کرد.

وی افزود: مردم نباید هیچ کالایی را گرانتر از قیمت مصوب خریداری کنند چرا که در صورت مشاهده تخلف با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد در طرح ضربتی روز شنبه نیز کلیه متخلفین شناسایی خواهند شد.

شهریزاد بیان کرد: مردم می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی مراکز صنفی، مراتب را به تلفن ۱۲۴ اداره صمت گزارش دهند.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark