داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
اعتراض به Bein Sports در خاور میانه و آسیا
چه کسانی می‌توانند جام ملتها را از تلویزیون ببینند؟
کد مطلب: ۶۵۸۲۴
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰
نشریه استرالیایی ساندی مورنینگ هرالد، به بهانه اولین بازی تیم ملی این کشور که امروز مقابل اردن برگزار خواهد شد این سوال را مطرح کرده که آیا در استرالیا اصلاً کسی جام ملتها را تماشا می‌کند؟
چه کسانی می‌توانند جام ملتها را از تلویزیون ببینند؟
به گزارش "ورزش سه"، ساندی مورنینگ هرالد مطلب خود را اینچنین آغاز می‌کند که جام ملتهای آسیا در امارات متحده عربی آغاز شده و تیم ملی استرالیا امروز در اولین بازی خود به مصاف اردن می‌رود. ولی آیا در استرالیا اصلاً کسی جام ملتها را تماشا می‌کند؟بزرگترین رقابت فوتبال ملی در قاره آسیا از دیروز در حالی در شهر ابوظبی کلید خورد که تیم ملی کشور میزبان در مقابل بحرین به تساوی 1-1 رسید. در بازی افتتاحیه 33هزار تماشاچی در استادیوم 43هزار نفری زاید حضور داشتند که آمار قابل قبولی بود. اما نشریه استرالیایی می‌گوید تماشای بازی افتتاحیه از تلویزیون، برای فوتبالدوستان، حتی در کشور میزبان، دشوار بوده است.ساندی مورنینگ هرالد اشاره می‌کند که پخش‌کننده بازی‌ها در منطقه خاورمیانه، شرکت قطری Bein Sports است که برای تماشای جام ملتها از مشترکین خود می‌خواهد مبلغی علاوه بر حق اشتراک قبلی خود بپردازند. این نشریه استرالیایی می‌گوید در شهر العین، جایی که استرالیا امروز اولین بازی خود را در مقابل اردن انجام خواهد داد، پیدا کردن حتی یک دستگاه تلویزیون که بازی افتتاحیه را نمایش دهد عملاً غیرممکن بوده است. تا جایی که بازیکنان استرالیا و سرمربی‌اش گراهام آرنولد مجبور شده‌اند بازی را در لابی هتل و روی یک پرده بزرگ تماشا کنند.این در حالی است که دیگر هتل‌های بزرگ شهر از پرداخت حق اشتراک اضافی Bein Sports خودداری کرده و بازی افتتاحیه را پخش نکردند. مالک یک کلوپ فوتبالی در العین که معمولا بازی‌های مهم اروپایی را برای اعضای خود پخش می‌کند به ساندی مورنینگ هرالد گفته که بی‌این اسپرت برای پخش بازی‌ها 3000 درهم از آنها خواسته بوده. رئیس این کلوپ فوتبالی به نشریه استرالیایی می‌گوید:" این رقم واقعا مسخره است. من سعی کردم از لینکی در اینترنت، بازی را پخش کنم ولی همه چیز قطع شد و نتوانستیم بازی را نمایش بدهیم".این در حالی است که به گزارش ساندی مورنینگ هرالد، هواداران فوتبال در استرالیا می‌توانند تورنمنت را از شبکه‌ فاکس‌تل یا به صورت آنلاین از درگاه کایو اسپرتز تماشا کنند اما بازی‌های تیم ملی استرالیا، مثل جام جهانی، از شبکه های دولتی به صورت رایگان پخش خواهد شد.
این در حالی است که هواداران فوتبال در فیلیپین که تیم ملی‌شان برای اولین بار به جام ملتها راه یافته نمی‌توانند بازی‌های فیلیپین را رایگان تماشا کنند و برای دیدن همه بازی‌ها باید پول پرداخت کنند. رئیس تلویزیون دولتی فیلیپین که معمولا مسابقات ورزشی را پوشش می‌دهد در توئیتی اعلام کرد:" با کمال تاسف باید اعلام کنیم که با وجود همه تلاشها نتوانستیم حق پخش رایگان مسابقات جام ملتهای آسیایی را بدست بیاوریم. ما در رقابت برای کسب حق پخش شرکت کردیم ولی درخواست ما با موافقت مواجه نشد".ساندی مورنینگ هرالد می‌گوید به نظر می‌رسد جام ملتهای آسیا در اروپا هم از هیچ شبکه‌ای پخش نمی‌شود. این در حالی است که هواداران استرالیا در آمریکا هم به این نشریه اعلام کرده‌اند که به دنبال پیدا کردن راهی برای تماشای بازی‌های تیم ملی‌شان هستند ولی هنوز موفق نشده‌اند.

Share/Save/Bookmark