داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
در پی ناکارآمدی پارک ملت زابل:
هدررفت بیت المال در پارک ملت/ شورای شهر در انتخاب شهردار دقت کند
کد مطلب: ۶۴۲۹۴
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۵
پارک ملت یکی از قدیمی ترین و در عین حال زیباترین پارک شهرستان زابل به شمار می‌رود که با توجه به کمبود سرانه فضای سبز و در عین حال اماکن تفریحی از طرفداران زیادی برخوردار است.
هدررفت بیت المال در پارک ملت/ شورای شهر در انتخاب شهردار دقت کند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ در ماه های اخیر شهرداری اقدام به حصار کشی اطراف پارک کرده تا در عملیاتی به اصطلاح بهسازی سروسامانی به این پارک دهد.

پس از ماه ها انتظار حصارها از پارک ملت برداشته شد اما متاسفانه نه تنها این پارک زیباسازی نشده بود بلکه درختان زیبای آن قطع و درختان جوان که بیشتر آن ها رو به مرگ هستند جایگزین آن ها شد.


 در ماه های اخیر نسبت به اقدام شهرداری در هدر رفت بیت المال آن هم به صورت میلیاردی اعتراضات بسیاری شد اما گویا هیچ پاسخگویی برای آن وجود ندارد.

مردم انتظار داشتند پولی که صرف به اصطلاح بهسازی پارک ملت شد در زیباسازی و اصلاح سایر نقاط شهر به کار برده شود تا تحولی در شهر ایجاد می شد اما اقدامات شهرداری در هدررفت بیت المال همچنان ادامه دارد و همانند پارک غدیر این پارک نیز سرنوشت ناشایستی را به خود دید.

امام جمعه زابل عنوان کرد: اعتراضات مردم در خصوص پارک ملت به حق می باشد زیرا در این راستا بارها از پشت تریبون نماز جمعه حقوق شهروندی مردم را از شهردار و مسؤلین مربوطه مطالبه کردیم. 

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا به خبرنگار اوشیدا گفت: با اینکه شهردار گفته که عملیات بهسازی پارک ملت با هماهنگی امام جمعه، فرماندار و دادستان انجام شده اما دلیل برآن نمی شود که مسئولیت و وظیفه خود را به گونه صحیح انجام نده.


 وی افزود: اینکه شهرداری با شرکتی قرارداد ببندند و درختانی کاشته شود که در مدت زمان کوتاهی خشک شوند و بیت المال از بین برود چه شخصی باید پاسخگو باشد؟ 

حجت الاسلام کیخا با بیان اینکه بارها گفته ام که از علم کارشناسان استفاده کنید، اذعان کرد: در ایران شهرهایی داریم که به مراتب از سیستان گرمتر هستند اما فضای سبز و اماکن تفریحی بسیار زیبا و خیره کننده دارند، چه کسی باید پاسخو عملکردهای  کارشناسی نشده باشد؟ 

امام جمعه زابل اظهار کرد: شورای شهر در انتخاب شهردار و شهردار نیز نسبت به عملکرد خود پاسخگو باشد تا مشکلات موجود در شهر رفع شود.

شهردار زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: ١٢ هزار مترمربع بتن ريزي براي پارك ملت در نظر گرفته شده است كه تاكنون ١٠ هزار متر مربع آن انجام شده است.

حمیدرضا نوري افزود: اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح دو میلیارد و 23 میلیون تومان است و سيستم آبياري تحت فشار و روشنايي پارك نیز به طور كامل انجام شده است.

نوری بیان کرد: طرح بهسازی پارک ملت از دی ماه سال گذشته آغاز شد اما گرماي هوا و وزش طوفان های مداوم،  موجب کندی روند اجرای این طرح شد.

وی ابراز کرد: تمامی تلاش ها مبنی بر اتمام و به بهره برداری رسیدن این پارک در كمترين زمان ممكن است تا اهالی شهر زابل از امکانات این شهر بتوانند استفاده کنند.

انتهای پیام

Share/Save/Bookmark