داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
تسریع حل مشکلات مردم با تشکیل دولت محلی
کد مطلب: ۷۰۷۴۷
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۳
رئیس شورای عالی استان‌ها با تاکید بر شروع اجرای تمرکز زدایی از دولت گفت: بایستی به سمت دولت‌های محلی حرکت کنیم تا مشکلات مردم در دولت‌های محلی برطرف شود.
تسریع حل مشکلات مردم با تشکیل دولت محلی

به گزارش اوشیدا؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان‌ها، علیرضا احمدی در خصوص تشکیل دولت محلی برای تسریع در حل مشکلات مردم اظهار داشت: ۱۲۵ هزار و ۹۹۲ نفر در شوراهای شهر و روستای سراسر کشور فعالیت می‌کنند که به عنوان معتمدین مردم در شهرها و روستاها محسوب می شوند.

 
وی ادامه داد: شورای عالی استان ها به عنوان مجلس دوم کشور محسوب می شود و نقش تقنینی و اجرایی به واسطه وجود شوراها و شهرداری ها و دهیاری ها در سراسر کشور دارد.
احمدی بیان داشت: اکثر خدمات در حوزه های مختلف، اجتماعی، فرهنگی و خدماتی من جمله مجوز ساخت و ساز، توسعه فضای سبز، ارائه امکانات بهداشتی ودرمانی و همین طور خدمات شهری توسط مدیریت شهری و روستایی انجام می‌شود.
 
رئیس شورای عالی استان ها بیان داشت: شوراهای شهر و روستا سیاست گذاران نقطه به نقطه در کشور هستند که تمامی مشکلات را شناسایی و سیاست گذاری لازم را انجام می دهند و اگر شوراها، شهرداری ها و دهیاری ها نبودند چه نهادی توانایی رسیدگی و حل مشکلات مردم را در موضوعات خدماتی و زیست محیطی داشت؟
 
احمدی بیان داشت: یکی از ارکان تشکیل دولت های محلی اجرای طرح مدیریت یکپارچه شهری و روستایی است که کلیات آن نیز در کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است.
Share/Save/Bookmark