داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۰
 
تبلیغ و فروش واکسن کرونا در فضای مجازی جرم است
کد مطلب: ۷۲۵۴۷
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۵
رئیس پلیس فتای استان کرمان گفت: تبلیغ و فروش دارو و واکسن از طریق فضای مجازی جرم تلقی و با متخلفان این حوزه برخورد خواهد شد.
تبلیغ و فروش واکسن کرونا در فضای مجازی جرم است
به گزارش اوشیدا ؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ امین یادگارنژاد گفت: در پی انتشار اخبار تولید واکسن کرونا، شاهد انجام تبلیغات گسترده با مضمون «فروش و واگذاری این دارو در فضای مجازی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی» هستیم.

وی افزود: مجرمان سایبری با شگرد‌های مختلف نظیر اعطای واکسن کرونا در قبال ثبت نام در تور‌های مسافرتی و یا تبلیغات فریبنده، ثبت نام برای آزمایشی انسانی تزریق واکسن کرونا در کشور‌های خارجی به همراه تور توریستی و تفریحی و مواردی از این قبیل در صدد کلاهبرداری از شهروندان هستند.

سرهنگ یادگار نژاد بیان کرد: این در صورتی است که هر گونه تبلیغ و فروش دارو و واکسن از طریق فضای مجازی جرم تلقی می‌شود و با متخلفان این حوزه برخورد قانونی خواهد شد.

وی گفت: تنها مسیر واقعی برای دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی صرفاً مجاری قانونی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است.

رئیس پلیس فتای استان کرمان به شهروندان توصیه کرد: فریب تبلیغات پر زرق و برق فضای مجازی را نخورده و به هیچ وجه به صفحه‌های تقلبی اعتماد نکرده و از قرار دادن اطلاعات بانکی خود در اختیار گردانندگان این صفحات پرهیز کنند.

رئیس پلیس فتای استان کرمان اظهار کرد: در صورت مشاهده موارد این چنینی مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما در میان بگذارند.
Share/Save/Bookmark