داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
اوپک برای نفت ایران جا باز می‌کند
کد مطلب: ۲۶۸۲۷
تاریخ انتشار:جمعه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۰
اوشیدا: وزیر نفت از چراغ سبز اعضای اوپک به منظور باز کردن جا برای بشکه‌های نفت خام صادراتی ایران خبر داد و اعلام کرد: در حال حاضر به طور متوسط روزانه ایران حدود ۱.۵ میلیون بشکه نفت صادر می کند.
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: بیژن زنگنه در حاشیه برگزاری نشست بین‌المللی انرژی مسکو در جمع خبرنگاران از برنامه میان مدت ایران برای افزایش تولید نفت و میعانات گازی خود به ۵.۷ میلیون بشکه در روز تا ۴ سال آینده خبر داد و گفت: مطمئن است اعضای اوپک برای افزایش تولید نفت ایران در بازار جهانی جا باز می‌کنند.

وزیر نفت در پاسخ به این پرسش که آیا فکر می کند اعضای اوپک تولید خود را کاهش دهند تا برای ایران جا باز شود اظهار داشت: من فکر می کنم آن ها این کار را انجام دهند. من مطمئنم این کار را انجام می دهند. آن ها به طور مستقیم و رو در رو به من گفته اند در کنار ما پیش می روند و برای نفت ایران جا باز می کنند.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اعلام اینکه در شرایط فعلی ایران با وجود این که هدف تحریم های غرب قرار دارد اما تولید و صادرات نفت خود را افزایش می دهد، اظهار داشت: سه تا چهار سال آینده برنامه میان مدت ایران افزایش تولید نفت و میعانات گازی خود به ۵.۷ میلیون بشکه در روز است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه هم اکنون ایران روزانه ۱.۵ میلیون بشکه نفت خام صادر می کند، بیان کرد: وضعیت بازارهای جهانی نفت را مطلوب ارزیابی کرد. زنگنه با اعلام اینکه در نشست ماه آینده وزرای اوپک انتظار تغییر عمده ای در سطح تولید نفت این سازمان را ندارد، افزود: برنامه های جدید افزایش تولید نفت در دستور کار قرار دارد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
    عکاس :