داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
کتابخانه ایرانشناسی زابل همچنان بی کتاب/ شهردار زابل: کتب مورد نیاز توسط ایرج افشار تامین می شود
کد مطلب: ۶۲۲۸۷
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۷
کتابخانه ایرانشناسی زابل واقع در محل پارک ملت می تواند یکی از بهترین مراجع برای کتاب دوستان مبدل شود.
کتابخانه ایرانشناسی زابل همچنان بی کتاب/ شهردار زابل: کتب مورد نیاز توسط ایرج افشار تامین می شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ علیرغم اینکه این کتابخانه در یک شهر دانشگاهی واقع شده می تواند برای بسیاری از دانشجویان و کتابدوستان مفید واقع شود اما هنوز نداشتن کتاب سهم آن شده است.

با اینکه کتابخانه ایرانشناسی زابل در بهترین محیط تاسیس شده و تمام امکانات آن کامل است نبود کتاب در آن جای تعجب بسیاری دارد که نشان از عدم توجه مسولان مربوطه به این مقوله دارد.

یکی از اهالی زابل گفت: این کتابخانه مدت ها قبل ایجاد شده و خیلی دوست دارم عضو این کتابخانه شوم و کتب مورد نیازم را با توجه به اینکه نزدیک محل زندگیم است از آن تهیه کنم اما گویا قرار نیست این کتابخانه افتتاح شود.

سرگزی افزود: با توجه به اینکه تکنولوژی و فضای مجازی گوی سبقت را از کتاب گرفته بنابراین انتظار می رود مسئولان بیشتر به این مقوله توجه کنند و نگذارند این کتابخانه همچنان خاک بخورد.

کتاب های این کتابخانه را ایرج افشار باید به این مکان منتقل کنند

شهردار زابل عنوان کرد: از آنجایی که در پارک ملت شهر زابل رفت و آمد شهروندان خصوصا دانشجویان و دانش آموزان زیاد است احداث یک کتابخانه مجهز ضروری به نظر می‌رسید.

حمید نوری به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: با توجه به ضرورت یاد شده شهرداری زابل با نظر مساعد و مصوبه شورای اسلامی شهر تصمیم به احداث کتابخانه ای با متراژ ۵۰۰ مترمربع شامل یک سالن مطالعه بزرگ با چیدمان میز و نیمکت مطالعه و همچنین چهار دفتر مجزا جهت امورات دفتری کتابخانه کرد.

وی ادامه داد: تا به امروز تمامی مراحل ساخت و تجهیز این کتابخانه به اتمام رسیده و در حال اجرای مراحل تاسیساتی کتابخانه مذکور هستیم.

شهردار زابل با ابراز امیدواری از اینکه فرزندان بااستعداد شهرستان زابل بتوانند از این محل برای مطالعه و پیشرفت استفاده کنند، تصریح کرد: نام این کتابخانه به پاس قدردانی از یکی از چهره های ماندگار سیستانی به نام دکتر ایرج افشار سیستانی و الگو قراردادن این انسان فرهیخته انتخاب شده است

نوری اذعان داشت: تجهیز شدن کتابخانه و اقدامات برای تجلیل از ایرج افشار و افتتاحیه کتابخانه به صورت همزمان در دستور کار قرار دارد اما کتاب های این کتابخانه را خود افشار باید به این مکان منتقل کنند؛ همچنین انتخاب هیئت امنا و مسئولین کتابخانه هم با ایرج افشار است.

انتهای پیام/ م ب
Share/Save/Bookmark