داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
تراژدی عدم پرداخت حقوق به شهرداری بنجار رسید؛
عدم پرداخت حقوق صدای کارکنان شهرداری بنجار را درآورد/ یارانه تنها درآمد پنج ماهه
کد مطلب: ۶۳۳۶۷
تاریخ انتشار:دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۳
تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان شهرداری داستان تازه ای نیست به طوری که دیگر به یک تراژدی تکراری مبدل شده است.
عدم پرداخت حقوق صدای کارکنان شهرداری بنجار را درآورد/ یارانه تنها درآمد پنج ماهه
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ پرسنل شهرداری در بیشتر مناطق سیستان اغلب اوقات از عدم پرداخت و تاخیرهای طولانی حقوق گلایه مند هستند چرا که در تامین هزینه های زندگی خود با مشکل مواجه می شوند.

عدم پرداخت حقوق به موقع می تواند آسیب های بسیاری به افراد وارد کند چرا که کمتر خانواده ای وجود دارد که با وام و اجاره منزل و انواع قبض های آب، برق و تلفن مواجه نباشد.

اوضاع کار آن‌چنان در سیستان خراب است که اگر تاخیر در پرداخت حقوق رخ دهد افراد نمی توانند منبع درآمد دیگری داشته باشند چرا که خشکسالی تمام مشاغل بومی را به ورطه نابودی کشانده است.

شرمنده همسر و فرزندانم هستم

یکی از کارکنان شهرداری بنجار به خبرنگار اوشیدا گفت: در آستانه سال نو همه در بازار در حال خرید لباس نو و وسایل منزل هستند تا از این طریق سالی شاد را آغاز کنند.

مرتضی افزود: کارکنان شهرداری بنجار به دلیل عدم پرداخت حقوق از پنج ماه قبل تاکنون حتی جرات نزدیک بازار رفتن را هم ندارند چرا که توان خرید حتی ماهی قرمز را هم ندارند.

وی ادامه داد: واقعا سخت است که نتوان مزد زحمات خود را دریافت کرد و شرمنده فرزندان خود بود چرا که نمی توانیم در آستانه سال نو چیزی برای شادی فرزندان خود فراهم کنیم.

این پرسنل شهرداری اضافه کرد: فرزندانم همه محصل هستند و هزینه های تحصیل واقعا کمرشکن اما در طول پنج ماه گذشته هیچ کدام از نیازهای تحصیلی آنان را نتوانستم تامین کنم.

یارانه تنها درآمد پنج ماه گذشته

یکی دیگر از کارکنان شهرداری بنجار به خبرنگار اوشیدا گفت: ۴۵ نفر از کارکنان شهرداری بنجار ماه هاست که حقوق خود را دریافت نکرده اند و این موضوع مشکلات بسیاری را به وجود آورده است.

محمد ادامه داد: قبوض آب و برق از پنج ماه قبل هنوز پرداخت نشده و از اینکه به زودی برق و آب را قطع کنند بسیار نگران هستم.

وی تصریح کرد: در ماه های گذشته تنها درآمد کارکنان شهرداری بنجار فقط مبلغ ناچیز یارانه بوده که این مبلغ حتی کفاف یک وام را هم نمی‌دهد.

محمد ابراز کرد: امروز یکی از کارگران در حال گریه عنوان می‌کرد که پنج ماه بدون حقوق به خانه رفتن بسیار سخت است در حالی که هر کدام از اعضای خانواده نیازهای خاص خود را دارند.

وی با عنوان اینکه دیگر خجالت می‌کشیم و شرمنده زن و فرزندان هستیم، اظهار کرد: حتی نان را قرض می کنیم در حالی که شورا و شهردار بدون توجه به عدم پرداخت حقوق و مزایا به دنبال پروژه های عمرانی هستند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark