داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی زابل:
اختصاص بالاترین سهم تسهیلات اشتغال روستایی به سیستان و بلوچستان/ صنعت، کشاورزی و خدمات سه رشته اصلی دریافت این تسهیلات
کد مطلب: ۶۳۱۸۷
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۰
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان زابل گفت: به منظور ایجاد اشتغال در سیستان و بلوچستان بالاترین سهم تسهيلات اشتغال روستايي به این استان اختصاص یافته است.
اختصاص بالاترین سهم تسهیلات اشتغال روستایی به سیستان و بلوچستان/ صنعت، کشاورزی و خدمات سه رشته اصلی دریافت این تسهیلات
مجتبی زاده میر در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا؛ ابراز کرد: سهم سیستان و بلوچستان از تسهیلات اشتغال روستایی در مرحله اول ۲۳۰ ميليارد تومان است و نرخ سود اين تسهيلات براي مناطق روستايي و عشاير مرزنشين چهار درصد و براي بقيه روستائيان و عشاير كشور ۶ درصد مي باشد.

وی افزود: چهار بانك توسعه تعاون، كشاورزي، پست بانك و صندوق كارآفريني اميد مسئوليت پرداخت تسهيلات اشتغال روستايي را برعهده دارند.

زاده میر با بیان اینکه سه بخش صنعت، كشاورزي و خدمات به عنوان اولويت مورد نظر طرح روستا تعاون اعلام شده است، خاطرنشان کرد: در بخش صنعت رشته های پوشاك، كفش، مصنوعات چرمي و صنايع تبديلي تكميلي غذايي، در بخش كشاورزي رشته های توليد زعفران، گياهان دارويي، سردخانه، نگهداري محصولات، پرورش دام سبك، شيلات و آبزيان و در بخش خدمات رشته های بوم گردي گردشگردي، طبيعت گردي و فناوري اطلاعات در اولویت قرار دارند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه به سه شرط پرداخت تسهيلات اشاره و تصریح کرد: توجيه اقتصادي طرح و اشتغالزايي براي حداقل سه نفر، درآمد كافي طرح براي پرداخت دستمزد شاغلان و توانايي وام گيرنده براي بازپرداخت تسهيلات سه شرط اصلی پرداخت تسهیلات به شمار می روند.

وی بیان کرد: تعاوني مورد پذيرش براي پرداخت اين تسهيلات است كه اعضاي آن را يك خانواده تشكيل ندهند و به حتم بايد چندين خانواده در آن مشاركت داشته باشند.

زاده میر اظهار کرد: حداكثر زمان بهره گيري از تسهيلات اشتغال روستايي ۹ ماهه تدوین شده و شهريور ماه سال ۹۷ تمامي گزارشات و اقدامات انجام شده در اين زمينه باید ارائه شوند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark