داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه هامون:
ترک فعل های انجام شده در منطقه سیستان باید بررسی شود/استاندار دستورات رئیس دولت را زودتر انجام دهد
کد مطلب: ۷۴۰۹۵
تاریخ انتشار:جمعه ۱۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۴
نماز جمعه هامون به امامت حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم گزمه در مصلی این شهرستان برگزار شد.
ترک فعل های انجام شده در منطقه سیستان باید بررسی شود/استاندار دستورات رئیس دولت را زودتر انجام دهد
به گزارش اوشیدا؛ حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هامون در خطبه های نماز جمعه گفت: پس از سه هفته که آمریکایی ها فرودگته کابل را تحویل طالبان دادند آنها کابینه معرفی کرده اند.

وی افزود: وجود این کابینه باعث نگرانی هایی بین مردم شده است، امیدوار هستیم که طالبان به وعده هایی که دادند وفادار باشند و برای دولت آینده رای گیری کنند همچنین امیدوار هستیم که در افغانستان برادر کشی نا امنی و کشت و کشتار بوجود نیاید.

امام جمعه هامون بیان کرد: برخی ها می گویند چرا ایران جبهه مقاومت را تنها گذاشته است اولا اینکه ایران یک هفته با طالبان رایزنی کرد که جنگ بین آنها و نیروی مقاومت نشود اما آنها زیر بار نرفتند دوما اینکه درخواست کمکی از سوی نیروهای مقاومت به ایران نشده است که ما برای کمک برویم سوما اینکه ایران نمیخواهد یک طرف درگیری باشد میخواد گروه های مختلف را نزدیک کند و یک دولت واحد تشکیل شود تا بعد از ۴۰ سال جنگ مردم امنیت پیدا کنند.

وی ادامه داد: نا آرامی های افغانستان آمریکا را خشنود می کند که بیخ گوش ایران گروه های تکفیری رشد کنند.

امام جمعه هامون بیان کرد: ریاست جمهور در سیستان سنت همیشگی مسئولان را شکست، نفرات قبل از او در یک جایگاه و زیر باد کولر با مردم در آفتاب ایستاده صحبت می کردند اما رئیسی در نقطه صفر مرزی زیر آفتاب با مردم سخن گفت.

وی تصریح کرد: این حضور اقای رئیس جمهور بود ارزشمند است و به مردم امید می داد، ایشان دستور دادند که استاندار هرچه زودتر گذرهای مرزی را بازگشایی کنند.

امام جمعه هامون گفت: ترک فعل هایی که در سیستان انجام شده است باید پیگیری شود، پول هایی که در محیط زیست گرفته شده ایا صحیح برنامه ریزی شده است.

وی خاطر نشان کرد: در بحث طرح ۴۶هزارهکتاری و سایر طرح ها که ترک فعل شده است باید بررسی و پاسخگو باشند.

حجت الاسلام والمسلمین گزمه گفت: مسئولانی که دارند جا به جا می شوند باید پاسخگو باشند، کسی که هم که برای مردم کار کرده تشویق شود.

وی بیان کرد: بازارچه های مرزی اگر بازگشایی شود باز سنگینی از روی مردم برداشته می شود.

امام جمعه هامون خاطرنشان کرد: در دهه ۸۰ مرز تسهیل بود و همه کوله بری می کردند اگر این فضا اکنون ایجاد شود مردم قطعا بهره می برند، بجای اینکه عده ای خاص در مرز مشغول باشند باید سفره همه رنگی شود.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark