داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
فروشندگان گاز در زابل آشکارا تخلف می کنند؛
اعمال تعرفه های عجیب خودرو های حمل کننده گاز برای فروش/فرماندار: متخلفین باید معرفی شوند
کد مطلب: ۷۱۰۲۵
تاریخ انتشار:شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۴۵
با نزدیک شدن به ماه آخر تابستان این روزها شنیده می شود قیمت گاز در زابل تا حدی گرانتر از قبل شده است و گویا شرکت های فروش گاز در صدد ایجاد تشنجی دیگر برای فروش سیلندر گاز هستند.
اعمال تعرفه های عجیب خودرو های حمل کننده گاز برای فروش/فرماندار: متخلفین باید معرفی شوند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ شمال استان سیستان و بلوچستان به دلیل عدم وجود گازکشی به منطقه مردم مجبور هستند روزانه کپسول های ۱۱ کیلویی گاز را به دوش بکشند وبه دنبال گاز باشند.

این در حالی است که مشکلات خرید گاز در زمستان معمولا بیشتر از تابستان است، بسیاری از مردم مجبور هستند در سوز سرما در صف های طولانی گاز بایستند تا شاید بتوانند یک سیلندر گاز دریافت کنند.

همچنین جالب است بدانید که رئیس جمهور در سفر خود به زابل اظهار داشته بود که در مهرماه سال۹۷ گاز به این شهرستان خواهد رسید.

لوله گاز گرچه به زابل هنوز بعد از گذشت دو سال از وعده رئیس جمهور کشورمان به زابل نرسیده است اما تعداد محدودی از منازل مسکونی زابل به لوله گاز مجهز هستند.

گاز به صورت CNG از طریق تانکر های گاز به مخازنی که در شهرستان زابل مستقر هستند متصل می شوند و منازلی که به لوله گاز مجهز هستند از آن استفاده می کنند.

اما تعداد این منازل آنقدر محدود است که صف های گاز در زمستان همچنان طولانی تر از زمستان قبلی می شود.

با نزدیک شدن به ماه آخر تابستان هم این روزها شنیده می شود قیمت گاز در زابل تا حدی گرانتر از قبل شده است و گویا شرکت های فروش گاز در صدد ایجاد تشنجی دیگر برای فروش سیلندر گاز هستند.

یکی از شهروندان سیستانی در این باره به خبرنگار اوشیدا گفت: شرکت های فروش گاز در برخی از روزها از فروش سیلندر گاز امتناع می کنند و دلیلی برای این کار خود هم ندارند.

وی افزود: از طرفی نیز خودرو های حمل کننده سیلندر گاز که باید درب منازل آن را به فروش برسانند در محل هایی مستقر می شوند تا شهروندان با دست خالی کپسول ها را حمل کنند.

این شهروند سیستانی ادامه داد: جالب است که این خودرو ها برای اینکه گاز را درب منزل هم نمی آورند کرایه ای دو هزار تومانی از مردم دریافت می کنند.

غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا در همین خصوص گفت: در سال گذشته زمانی که شهرستان زابل با کمبود گاز مواجه شد بالافاصله سهمیه گاز شهرستان را افزایش دادیم.

وی افزود: در گذشته سهمیه گاز شهرستان زابل دو هزار تن بود که با رایزنی ها و پیگیری های متعدد توانستیم سهمیه گاز شهرستان را به چهار هزار و ۶۰۰ تن افزایش دهیم.

فرماندار شهرستان زابل بیان داشت: متاسفانه در زمستان بسیاری از افراد از شهرهای مختلف سیستان برای خرید گاز به زابل مراجعه می کند در حالی که گاز ورودی به زابل سهمیه خود شهرستان است و سایر شهرستان های دیگز نیز در کنار زابل سهمیه گاز شهروندان خود را دریافت می کنند.

گنجی ادامه داد: اگر شرکت های فروش گاز دچار تخلف نشوند مشکلی برای تهیه سهمیه گاز شهرستان وجود ندارد.

معاون استاندار سیستان و بلوچستان همچنین گفت: قیمت مصوب یک سیلندر گاز ۹ هزار و ۷۰۰ تومان است و مبلغ اضافی برای کرایه خودرو های حمل کننده کپسول گاز وجود ندارد.

وی گفت: هر خودرویی که ایم مبلغ را از شهروندان دریافت کند دچار تخلف شده است وباید هروندان این اشخاص را به ادارات مربوطه معرفی کنند.

گنجی بیان داشت: متاسفانه شهروندان تخلفات این چنینی را مشاهده می کنند اما سکوت آنها باعث می شود تا متخلفین هر بار بیشتر دچار تخلف شوند.

فرماندار ویژه زابل تصریح کرد: برای لوله کشی گاز وام هایی در نظر گرفته شده است که شهروندان می توانند با استفاده از آن منزل خود را به گاز مجهز کنند و از طریق CNG مورد استفاده قرار دهند اما شهروندان زابلی تمایل آنچنانی برای انجام این کار هم ندارند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark