داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
یادداشت/ ابراهیم سراوانی کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی و دبیر دبیرستان های زابل:
رونق اقتصادی با تصویب منطقه آزاد سیستان/ گام های اساسی برای سرمایه گذاری در منطقه برداشته شود
کد مطلب: ۶۳۷۴۵
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۴۹
رونق و رشد اقتصادی در منطقه سیستان می تواند با تصویب منطقه آزاد اقتصادی سیستان ایجاد شود.
رونق اقتصادی با تصویب منطقه آزاد سیستان/ گام های اساسی برای سرمایه گذاری در منطقه برداشته شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ سیستان سرزمینی ارزشمند و حساس در جنوب شرق ایران اسلامی است، این سرزمین از زمانهای بسیار دور تا کنون دارالولایه بوده و می باد و به تعبیر رهبر انقلاب تنگه احد جمهوری اسلامی ایران است.

سیستان بزرگ روزگاری خواستگاه رستم و شاهنامه بوده و در زمانی دیگر خواستگاه یعقوب لیث صفار و انبار غله ی ایران بوده؛ کشک، کلوچه و نان سیستانی از سیستان تا خراسان و تهران و گلستان و مازندران و دیگر نقاط ایران عزیز زینت بخش سفره های ایرانیان بوده است.

اما اینک سیستان بزرگ سالهاست که به واسطه قهر طبیعت و نباریدن باران کافی و کوتاهی همسایه شرقی ایران یعنی افغانستان در رها سازی حق آبه این سرزمین از آن روزهای اوج و سرسبزی و خرمی و انبار غله بودن فاصله گرفته و به سرزمینی کاملا مصرف کننده مبدل گشته است.

سیستان در طول تاریخ پر افتخار خویش حق بزرگی بر گردن همه ی مردمان ایران اسلامی دارد؛ از رستم که باعث سرفرازی ایران بوده تا یعقوب لیث که زبان فارسی را حیاتی دوباره بخشیده تا سید محمد تقی حسینی طباطبایی که در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی نقش آفرینی کرده تا سرداران و فرزندان دلاور سیستان که در جنگ تحمیلی سینه های خود را سپر گلوله ها کردند تا حمله مغول در این سرزمین دیگر بار تکرار نشود؛ همه و همه نشان از افتخارات سیستان برای نجات ایران دارد.

امروز سیستان به وجود ایران، فرزندان ایران، کارآفرینان ایران، نخبگان ایران، مسئولان ایران، خیران ایران، صنعتگران ایران و در یک کلام کمک همه مردم ایران برای ماندگاری و نجات خود نیاز مبرم دارد.

همه مردم ایران برای آبادانی سیستان و ایجاد کارگاه و کارخانه و ماندگاری مردمان بومی این سرزمین در تنگه احد جمهوری اسلامی ایران وظیفه دارند.

آستین همت را بالا بزنند و بکوشند تا سیستان را دوباره به نقطه ی اوج و شکوفایی آن برسانند.

نمایندگان مردم همه شهرهای ایران برای نجات تنگه احد جمهوری اسلامی احساس دین و وظیفه کنند و با تصویب منطقه آزاد سیستان که باعث رونق و آبادانی این سرزمین و ماندگاری مردم و نیز حضور هر چه بیشتر سرمایه گذاران بزرگ از اقصی نقاط ایران در سیستان خواهد شد گامی اساسی برای رونق دوباره ی این سرزمین بردارند.

از بنیاد برکت و آستان قدس رضوی عاجزانه می خواهم گامهای اساسی برای نجات سیستان و نیز سرمایه گذاری مولد و اشتغالزا برای مردمان نجیب و بزرگوار سیستان بردارند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark