داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
پزشکان متخصص به صورت مجازی به یاری بیماران می‌آیند
کد مطلب: ۱۳۸۸۵
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۷
اوشیدا: محققان پژوهشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی شریف در حال ایجاد زیرساخت‌های لازم برای ارائه خدمات تخصصی پزشکی به صورت مجازی (TeleMedicine) به بیماران در نقاط مختلف کشور هستند.
پزشکان متخصص به صورت مجازی به یاری بیماران می‌آیند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: بر اساس این طرح، پزشکان عمومی در اقصی نقاط ایران می‌توانند با پزشکان متخصص حوزه‌های مختلف مرتبط شده و نسبت به پاسخگویی به وضعیت بیماران مراجعه کننده اقدام کنند.

دکتر محمدتقی احمدیان، رییس پژوهشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با ایسنا با اعلام جزییات طرح پزشکی از راه دور گفت: زیرساخت‌های کشور از نظر اینترنت و زیرساخت‌های دانشگاه صنعتی شریف آماده است تا بتوانیم پزشکان متخصص را با سیستم ارتباطی به اقصی نقاط کشور انتقال دهیم.

وی با بیان اینکه براساس این طرح هر پزشک عمومی در هر نقطه کشور می‌تواند از طریق یک سیستم ارتباطی با پزشک متخصص تماس برقرار کند، تصریح کرد: اگر برای تشخیص کامل بیمار مراجعه کننده به پزشک متخصص نیاز باشد، پزشک عمومی می‌تواند طی ارتباطی با پزشک متخصص به بیمار خود پاسخگو باشد.

به گفته احمدیان، این ارتباط به صورت مجازی برقرار می‌شود و حتی دو پزشک می‌توانند جهت ارتباط، تصویر یکدیگر را نیز ببینند.

وی با بیان اینکه زیر ساخت‌های نرم افزاری ارتباط پزشکی عمومی با پزشکان متخصص در حال انجام است، تصریح کرد: پس از تایید وزارت بهداشت و همچنین تامین هزینه‌های اقتصادی این طرح اجرایی خواهد شد.

به گفته احمدیان، پژوهشکده مهندسی پزشکی با انجمن سازندگان تجهیزات پزشکی کشور و معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، همکاری نزدیک دارد و درصدد است کمک کند تا تجهیزات مورد نیاز پزشکی در داخل کشور توسعه یابد.

وی اضافه کرد: پژوهشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی شریف، پژوهشکده جوانی است که این بخش علاوه بر دستیابی نسبت به تجهیزات پزشکی در بحث مهندسی ژنتیک، رفتارهای سلولی، بافت‌های بدن، تلفیق سلول‌های ژن و آنتی‌ژن با یکدیگر فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند.
Share/Save/Bookmark
    عکاس :