داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
استقبال اهالی ورزش از طلای نوبرانه تیرانداز ایرانی/ فروغی را طلا بگیرید
کد مطلب: ۷۳۹۷۹
تاریخ انتشار:دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۴
اهالی ورزش از مدال طلای جواد فروغی در تپانچه بادی ۱۰ متر رکورد المپیک استقبال کرده و ستاره تیراندازی ایران را ستایش کردند.
استقبال اهالی ورزش از طلای نوبرانه تیرانداز ایرانی/ فروغی را طلا بگیرید

به گزارش  اوشیدا به نقل از دانا؛ به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جواد فروغی تیرانداز ایران امروز موفق شد در ماده تپانچه شاهکار کند و مدال طلای المپیک را بر گردن بیاویزد تا نخستین مدال ایران در المپیک صید شود. آن هم در رشته ای که تاکنون مدال المپیکی نداشتیم. فروغی در فینال با امتیاز  ۲۴۴.۰۸ در رده نخست قرار گرفت و موفق شد علاوه بر کسب مدال طلا، رکورد المپیک را هم بشکند.
این طلای نوبرانه با واکنش جمعی از اهالی ورزش روبرو شد و جملگی تیرانداز ایرانی را ستایش کردند.


*ترکی: طلای فروغی ثابت کرد در در سخت‌ترین شرایط می توان افتخار یک ملت شد
محسن ترکی داور پیشکسوت فوتبال با اشاره به درخشش جواد فروغی در مسابقات تیراندازی المپیک 2020 توکیو اظهار داشت: رکورد‌ها و سنت‌شکنی‌ها تنها در صورتی محقق می‌شوند که غرور ملی و عزت میهن‌پرستی در دل ورزشکاران کشورمان جاری شود.
وی افزود: جواد فروغی به تمام مردم آموخت که در سخت‌ترین شرایط و کمبود امکانات لازم، بازهم می‌توان افتخار یک ملت شد و حس غرور ایرانیان را نسبت به تمام جهان افزایش داد.
این داور پیشکسوت فوتبال خاطر نشان کرد: فروغی امروز با قهرمانی‌اش امید را در دل دیگر افراد که در رشته‌ تیراندازی فعالیت می‌کنند، زنده کرد تا بتوانند انگیزه او را سرلوحه خود قرار داده و برای ایران افتخارآفرینی کنند.
وی افزود: با وجود 100 درصدی نبودن امکانات اما امروز فهمیدیم که موفقیت در تمام رشته‌های ورزشی امکان‌پذیر است.
ترکی تصریح کرد: امیدواریم تمام ورزشکارانی که راهی المپیک توکیو شده‌اند، به این باور برسند که چه تیرانداز 40 ساله باشند و چه دختری با امکانات و تجهیزات متوسط در مسابقات قایق‌رانی، بایستی غرور ملی‌شان با صدای درونشان هم‌آمیخته شده تا بتوانند بر قله‌های پیروزی در تمامی ماده‌ها و مسابقات قدم بگذارند.

*کلهر: فروغی شعار خواستن توانستن است را معنا کرد
مسعود کلهر کارشناس و مربی تیراندازی درباره روند رو به رشد یک دهه اخیر تیراندازی اظهار داشت: فروغی شروع خوبی در امسال با قهرمانی در رقابت‌های کرواسی داشت و چون این رقابت‌ها نزدیک به المپیک بود؛ فروغی با موفقیت مستمری که داشت، نتیجه زحمات خود را گرفت. ضمن اینکه او با وجود تحریم‌ها در زمینه سلاح و مهمات که ما را در تنگنا قرار داده بود، توانست رشد خوبی را در این چند ماه اخیر داشته باشد.
وی افزود: با فراهم شدن امکانات، تجهیزات و تمرینات خوب تیراندازان کشورمان توانستیم هر 6 سهمیه المپیک را کسب کنیم که این خود اعتماد به‌نفسی برای فروغی نیز بود. او با اعتماد به‌نفس و تمرینات خوب توانست با شکستن رکورد المپیک در فینال اقتدار و شایستگی‌های خودش را در تیراندازی به نمایش بگذارد.
مربی تیراندازی کشورمان درباره شانس کسب طلا توسط فروغی بیان داشت: این اتفاق قابل پیش بینی بود چون تیراندازی ورزش اعداد و ارقام است و با توجه به رکورد هایی که جواد فروغی در ماه‌های اخیر و هم‌چنین در مرحله مقدماتی المپیک ثبت کرده بود، این انتظار می‌رفت که وی به سادگی طلای المپیک را از آن خود کند. تنها نگرانی ما عدم حضور چینی‌ها که خود در تیراندازی صاحب سبک هستند در رقابت ‌های جهانی بود که خوشبختانه آنها در المپیک نتوانستند کار خاصی از پیش ببرند و مدال برنز را کسب کردند.
کلهر درباره این‌که برای استمرار موفقیت در تیراندازی چه باید کرد اذعان داشت: با قهرمانی امروز فروغی امید در دل باقی تیراندازان کشور تقویت شد که آنها نیز می‌توانند با الگو قرار دادن این قهرمان، توانستن را در خود الگو قرار بدهند. تیراندازان باید تمرینات خود را افزایش دهند تا با وجود سختی‌ها و کمبود امکانات، به مانند فروغی شعار خواستن توانستن است را به معنای واقعی کلمه ادا کنند.
کارشناس تیراندازی ایران درباره جوان‌گرایی در این ورزش تصریح کرد:  با تلاش‌هایی که فدراسیون تیراندازی در زمینه فراهم کردن امکانات و تجهیزات در بحبوحه تحریم ها داشته، با وجود 100 درصدی نبودن امکانات اما امروز فهمیدیم که موفقیت در این ورزش شدنیست، چه فروغی 40 ساله باشد و چه جوانان دیگر. امیدوارم در ماده‌های دیگر نیز شاهد موفقیت ورزشکارانمان باشیم.
او در همین باره خاطر نشان کرد: سن در ورزش تیراندازی تا حدود زیادی بی‌معنی‌ست و محدودیتی برای ورزشکار ایجاد نمی‌کند، آنچه در این ورزش مهم است آمادگی تکنیکی، فیزیکی، تاکتیکی و روحی و روانی‌ست.
وی در انتها  گفت: تنوع در تیراندازی بسیار بالاست. ورزشکاران می‌توانند در دسته های مختلف این ورزش فعالیت کنند و در سنینی که دیگر احساس کردند نمی‌توانند به عنوان یک تیراندازی حرفه ای فعالیت کنند، می‌توانند به سمت مربی‌گری رفته و دیگر جوانان علاقمند را آموزش دهند.

*شهربانو منصوریان: طلای المپیک فراتر از هر مدال دیگری است
شهربانو منصوریان قهرمان ووشوی بانوان ضمن تبریک و تمجید از مدال المپیک جواد فروغی در رشته تیراندازی که اولین طلای المپیک 2021 را برای ایران به ارمغان آورد، اظهار داشت: گرفتن سهمیه حضور در المپیک آرزوی هر ورزشکاری است و حال این که گرفتن مدال  المپیک آن هم مدال طلای المپیک بسیار حائز اهمیت و البته کاری دشوار است.
این چهره شناخته شده رشته ووشو بانوان در مورد جایگاه المپیک در بین رقابت‌های جهانی تصریح کرد: مدال المپیک 80 درصد مهم‌تر از مدال سایر رقابت‌های بین المللی است،در جام جهانی رشته‌های مختلف تنها فدراسیون و طرفداران آن رشته در کشورهای مختلف درگیر هستند و رقابت‌ها را پیگیری می‌کنند اما در المپیک همه فدراسیون‌های ورزشی درگیر هستند و زمانی که بیان می‌شود ورزشکاری از یک کشور برنده یک مدال شده، گفته می‌شود فلان کشور در المپیک مدال گرفته است.
وی ادامه داد: در بین رقابت‌های ورزشی دنیا المپیک بیشتر از سایر رقابت‌ها مورد توجه مردم دنیاست و کل جهان آن را پیگیری می‌کنند تا ببینند کدام کشورها جایگاه‌های ورزشی برتر جهان را از آن خود می‌کنند.
منصوریان در مورد کسب طلای المپیک توسط ورزشکاری که با امکانات حداقلی و با تمرین در زیرزمین یک بیمارستان خود را به این موفقیت رسانده، اظهار کرد: معمولاً افرادی که در سختی‌‌ها تلاش می‌کنند انگیزه بیشتری برای حضور در رقابت‌ها داشته و همواره موفق‌تر بوده‌اند تا کسانی که با امکانات بیشتر و در رفاه هستند.

*دادگر: تحت فشار بودیم و با این مدال توانستیم دلها را شاد کنیم
علی دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی پس از کسب مدال طلای المپیک توسط جواد فروغی اظهار داشت: مدال اولین طلای کاروان ایران و اولین مدال المپیک تیراندازی بود با این مدال دل مردم شاد شد. خیلی خوشحالم که این مدال به دست آمد ما خیلی تحت فشار بودیم و خوشحالم که با این مدال توانستیم دلها را شاد کنیم.
وی افزود: البته مدال میکس فروغی و رستمیان هم در راه است و باید منتظر مدال های دیگر هم باشید.
دادگر در پاسخ به این پرسش ‌بینی می‌کرد رنگ مدال جواد فروغی طلا باشد، گفت: بله، ما از ابتدا این پیش‌بینی را داشتیم اما پیش از المپیک پیش بینی خود را اعلام نکردیم.
او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه چه پاداشی برای جواد فروغی در نظر گرفته است: ۳ هزار دلار به او پاداش خواهیم داد.
 
*نوروزی: فروغی مدال طلای خود را از ملت بزرگ ایران دریافت نمود
غلامرضا نوروزی رییس فدراسیون پزشکی ورزشی کسب نخستین مدال طلایی کاروان ورزش کشورمان در بازی های المپیک توکیو توسط جواد فروغی ملی پوش تیراندازی را تبریک گفت و اظهار داشت: جواد فروغی عزیز در شرایطی امروز در معتبرترین رویداد ورزش جهان برای نخستین بار تیراندازی ایران را صاحب مدال آن هم از نوع طلا نمود که وی همچون دیگر مدافعان عزیز سلامت از بدو پاندمی کرونا مدال طلای خود را از ملت بزرگ ایران دریافت نموده بود، بنابراین طلای المپیک او حلاوت دو چندانی دارد.
نوروزی در ادامه گفت: این قهرمان خوش اخلاق و شایسته که در کسوت پرستار بیمارستان بقیه الله فعالیت دارد در تمام دوران پاندمی کرونا یار و یاور ورزش کشور و فدراسیون پزشکی ورزشی بود، لذا به همین مناسبت بار دیگر از ایشان قدردانی می نمایم‌.
وی افزود: اینجانب به نمایندگی از خانواده پزشکی ورزشی و عضوی از کادر درمان موفقیت جواد فروغی را به ایشان، کادر شریف درمان، جامعه ورزش بویژه فدراسیون تیراندازی و عموم ملت ایران تبریک می گویم.
 
*مهدی زاده: مدال فروغی یک سورپرایز ویژه برای مردم ایران بود
امیرمهدی زاده قهرمان کاراته جهان با اشاره به کسب اولین مدال طلای المپیک در رشته تیراندازی توسط جواد فروغی اظهار داشت: کسب این مدال در اولین روز مسابقات آن هم در رشته تیراندازی یک سورپرایز ویژه برای مردم ایران بود.
وی ادامه داد: کشورمان تاکنون در این رشته به مدال دست نیافته بود و این موضوع شیرینی این طلا را دوبرابر کرد.
مهدی‌زاده تصریح کرد: کسب مدال در میدان المپیک برای هر کشوری یک افتخار است و این بار فروغی با کسب این مدل دل مردم ایران را شاد کرد.
وی به کاروان تیم ملی کشورمان اشاره کرد و بیان داشت: با آغاز مسابقات کشتی در هفته دوم این رقابت‌ها قطعاً تعداد طلاهای جمهوری اسلامی ایران افزایش خواهد یافت و باید منتظر خبرهای خوب از توکیو باشیم.

*باقری: جواد مایه افتخار همه ملت ایران شد
حسین باقری ملی‌پوش تیراندازی ایران، با تمجید از جواد فروغی اظهار داشت: کار جواد فروغی در بازی های المپیک در حد عالی بود، به‌خصوص در مرحله فینال رقابت ها که یک فینال پرقدرت و بی نقصی داشت. البته می توان گفت سیر صعودی وی از زمان برگزاری مسابقات جام جهانی تیراندازی هند که در اوایل فروردین ماه امسال برگزار شد شکل گرفت. در آن مسابقات طلا گرفت و همچنین جام‌جهانی کرواسی که در آنجا هم موفق به کسب مدال طلا شد و در نهایت کاری که دیروز انجام داد باعث افتخار همه ملت ایران شد.
ملی‌پوش تیراندازی ایران، افزود: از نظر فنی روند آمادگی فروغی بسیار خوب بوده و در مسابقات قبلی نتیجه های خوبی داشت و مسلما برد در بازی های المپیک تعجب برانگیز و دور از ذهن نبود و با قدرت کار کرد و بهترین نتیجه را گرفت.
وی با اشاره به دیگر شانس های تیراندازان ایران در مسابقات المپیک ابراز داشت: شانس های دیگری در رشته میکس تفنگ و تپانچه داریم و در دو رشته خفیف در بانوان و آقایان شانس‌های دیگرای برای کسب مدال برای بازیکنان جود دارد. امیدواریم بهترین عملکرد را از دیگر بازیکنان کشور عزیزمان در رشته های تفنگ و تپانچه شاهد باشیم.

*افشاریان: فروغی نور المپیک توکیو است 
خداداد افشاریان سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه شهرت فروغی  و کسب اولین مدال المپیکی ایران با هم سنخیت مبارکی دارند، اظهار داشت: این شاهکار بزرگی است در رشته ای که حرف برای گفتن نداشته ایم، اینگونه بدرخشیم.
او اذعان داشت این پیروزی را صمیمانه به این قهرمان ملی ومردم ایران تبریک می گویم و برای سایر ورزشکاران المیکی میهنم دعا می کنم که این چنین روشنایی بخش المپیک باشند و پرچم مقدس ایران را بالا ببرند.
افشاریان در پایان گفت: جواد فروغی جنس تمام عیار المپیک توکیو هست چرا که او مدافع سلامت، قاری برجسته قرانی و سرباز وطن است. فروغی نور المپیک توکیو هست.
 
*جوادی: مردم با طلای المپیکی فروغی و اهتزاز پرچم ایران، تنگناهای اقتصادی و معیشتی را از یاد بردند
ابراهیم جوادی پیشکسوت و قهرمان اسبق کشتی و دارنده چهار مدال طلای جهان درباره مدال آوری جواد فروغی در المپیک توکیو، اظهار داشت: ورزشکاری که برای ایران در عرصه های جهانی افتخارآفرینی می کند رضایتمندی و نشاط عمومی را به ارمغان می آورد.
جوادی با اشاره به اینکه کسب مدال فارغ از هر رشته ای، با توجه به اینکه درخشش نام ایران را به دنبال دارد ارزشمند است، افزود: به ثمر رسیدن هدف وررشکاران و به اهتزار درآمدن پرچم ایران بالاترین افتخاری است که یک ورزشکار با رفتن روی سکو می تواند به نام کشورش رقم بزند.
وی اظهار داشت: مسئولین باید زیرساخت های ورزش ایران را به گونه ای فراهم کنند که ورزشکاران ایرانی در هر رشته ای حرف برای گفتن داشته باشند. زنده کردن نام پهلوانانی چون تختی مشوقی جوانان خواهد بود اما مدیران ورزش وظیفه دارند اخلاق چنین ورزشکارانی را در فضای کنونی اشاعه دهند.
جوادی تصریح کرد: عدم حمایت مسئولین از ورزشکاران آنها را برای حضور در آوردگاههای جهانی مایوس خواهد کرد. توسعه وررش در تمامی رشته ها می تواند فضای رقابتی را ایجاد کرده و ورزشکاران ایرانی را مهیای حضور در عرصه های مختلف جهان کند.
وی گفت: قهرمانی جوانان ایرانی مشکلات اقتصادی و اجتماعی را هر چند کوتاه اما از ذهن مردم ایران پاک می کند و آنها را به داشتن چنین سرمایه های انسانی دلگرم خواهد کرد. البته استعدادیابی نوجوانان برای مشخص شدک مسیر ورزشی آنها جامعه کنونی را از آسیب های مختلف می رهاند.
جوادی افزود: امروز اگر نوجوانان ما‌ نظاره گر درخشش جوانانی چون فروغی در المپیک باشند برای قدم گذاشتن در راه ورزش مصمم تر خواهند شد اما فراهم شدن فضا برای رشد استعدادها نیازمند هنرمندی و اهتمام مسئولین است.
این پیشکسوت البرزی در خاتمه خاطرنشان داشت: پرورش استعدادها در نوجوانی ضامن توسعه ورزش کشور در آینده و استمرار قهرمانی ورزشکاران است.
 
*اصفهانیان: بالابردن پرچم ایران در این شرایط جهانی کار بزرگ فروغی بود
فریدون اصفهانیان پیشکسوت داوری با اشاره به افتخارآفرینی جواد فروغی در بازیهای المپیک توکیو اظهار کرد: بنده این افتخار بزرگ را به جواد فروغی، مردم عزیز ایران، خانواده این ورزشکار و همچنین کادر مربیگری و تمام کسانی که برای این ورزشکار زحمت کشیدند، تبریک می گویم. 
وی افزود: گرفتن مدال المپیک آن هم مدال طلا زحمات زیادی می طلبد از همین رو چنین ورزشکارانی باید از لحاظ مالی و معنوی تامین شوند.
 کارشناس برجسته عرصه داوری فوتبال کشور تصریح کرد: کار بزرگ و پرافتخار فروغی این بود که در این شرایط جهانی پرچم کشورمان را به اهتزاز درآورد و دل مردم را شاد کرد.
 وی با تاکید بر اینکه باید به طرز شایسته ای از زحمات این ورزشکاران تقدیر شود، گفت: به نظرم طلای فروغی افتخار بزرگی برای جامعه ورزش کشور از هر لحاظ بود که امیدوارم این افتخارآفرینی ها ادامه دار باشد.
اصفهانیان با بیان اینکه رسیدن به طلای المپیک کار آسانی نیست، تصریح کرد: باید از چنین ورزشکارانی حمایت و مراقب خوبی انجام شود.
 
*بهزادپور: اگر سر تا پای فروغی را هم طلا بگیریم، ارزش دارد
بهزادپور عضو تیم ملی فوتبال ساحلی ایران با اشاره به مدال طلای فروغی اظهار داشت: من که خودم ورزشکار هستم و در تیم ملی فوتبال ساحلی فعالیت می‌کنم به خوبی می‌دانم که یک ورزشکار برای نیل به موفقیت‌های بین‌اللملی آن هم در حد و اندازه المپیک چقدر باید زحمت بکشد.
وی افزود: یک ورزشکار برای اینکه بتواند در المپیک مدال، آن هم مدال طلا کسب کند باید مسیر سختی را پشت سر بگذارد. اما فروغی رکورد تیراندازی تپانچه را جابجا و اولین مدال طلای تیراندازی را در المپیک برای ایران کسب کرد و تاریخ‌ساز شد.
بهزادپور با تمجید از مدال طلای تیرانداز ایران تاکید کرد: کسب مدال طلای المپیک او به قدری ارزشمند است که اگر مسئولین سر تا پای او را هم طلا بگیرند ارزش دارد. باید این ورزشکار ارزشمند کشورمان به شکلی مناسب از سوی مسئولین مورد تقدیر قرار بگیرد.
عضو تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در پایان گفت: ای کاش یک درصد از هزینه‌های هنگفتی را که برای برخی ورزش‌ها می‌کنند، به جوانان مستعد که به ویژه در رشته‌های انفرادی می‌توانند در المپیک مدال بیاورند، اختصاص بدهند، هر چهار سال یکبار می‌توانیم مدال‌های بیشتری در المپیک کسب کنیم.
 
*‏شیبک: فروغی مایه غرور و افتخار ملی ایران و ایرانیان شد
عباس شیبک یکی از قهرمانان کیک بوکسینگ آسیایی و جهانی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه امروز ایران به جواد فروغی افتخار می کند، اظهار داشت: فروغی در دل هزاران دختر ‏و پسر ایرانی بذر امید کاشت و چشم همه مسئولین ورزش را باز کرد تا همه بدانند ورزش ایران فقط فوتبال ‏نیست. اگر وی قهرمان المپیک، دارنده مدال طلا و افتخار آفرین ابدی این سرزمین است، بی دلیل نیست.‏
وی با بیان اینکه فروغی نخستین طلای ایران در رشته تیراندازی در المپیک توکیو را کسب کرد، افزود: برای ‏نخستین بار در تاریخ المپیک یک ورزشکار ایرانی در روز نخست بازی ها صاحب مدال طلا شد، این یعنی خداوند ‏تا چه حد یک انسان را دوست داشته که چنین لطفی شامل حا‌ل‌ش ‏شده است. ‏
این قهرمانان کیک بوکسینگ آسیایی و جهانی تصریح کرد: فروغی شاهکار انجام داد و به دور از هرگونه شعار ‏یا حرفی، تمرین و درنهایت قهرمان شد و توانست به آنچه استحقاق‌ش را داشت برسد.  ‏
وی با تاکید بر این مطلب که بنده از وجود نماینده های ایران به ویژه جواد فروغی در المپیک احساس ‏سربلندی و غرور می‌کنم‌، گفت: کسب مدال طلای وی در رشته تیراندازی با تپانچه بادی به عنوان اولین مدال ‏طلای کشور ایران در این دوره برای همه ما، مایه غرور و افتخار ملی بود.‏
وی تصریح کرد: امروز تمام ملت ایران به ویژه مردم مظلوم سیستان وبلوچستان نسبت به این برد احساس ‏خوشحالی دارند و یکپارچه برای کاروان المپیک دعای خیر می کنند. در واقع این بردها باعث می شود که روحیه ‏مردم بالا رود و مسیر زندگی روزمره خود را با قدرت بیشتر ادامه دهند.‏
شیبک اضافه کرد: امید است این صحنه ها بارها در این دوره المپیک تکرار شود. از خداوند منان برای تمام ‏نماینده های ایرانی به خصوص دانیال شه بخش بوکسور استان آرزوی موفقیت داریم. ‏
‏وی گفت: اینکه پس از کسب مدال طلا جواد فروغی به سجده رفته و پس از شکر بر درگاه الهی و قدردانی از ‏مردم و رهبر انقلاب، مدال خود را به امام زمان(عج) و رهبری تقدیم کرد و احترام نظامی‌ گذاشت، این مهم را ‏نشان داد که با توکل بر خدا و دعای خیر مردم به این موفقیت دست یافته است؛ چرا که این کشور صاحب، ‏امنیت و رهبر دارد و به وجود آنها افتخار می کند.‏
 
*قدرت آبادی: با طلای فروغی چراغ مسیر المپیک برای تپانچه زن های ایران روشن شد
فاطمه قدرت آبادی بانوی ملی‌پوش تیراندازی با تپانچه کشورمان با ابراز خرسندی از پیروزی پر افتخار آقای جواد فروغی در مسابقات المپیک، گفت: با کسب اولین مدال المپیک توسط یک ایرانی اتفاق تاریخی در تپانچه بروز کرد.
قدرت آبادی با اشاره به اینکه یکی از بزرگ ترین رویداد های ورزشی جهان المپیک است، عنوان کرد: سالیان زیادی است که ورزشکاران تمام تلاششان را برای رسیدن به المپیک می کنند چرا که از آروزهای هر ورزشکاری است که بتواند فقط در این مسابقات شرکت کند.
این بانوی ملی پوش با اشاره به اینکه در اردوهای تیم ملی با فروغی با هم تمرین می کردیم، تصریح کرد: فروغی در تیراندازی آرامش فوق العاده ای دارد که آرامشش برای همه تیراندازها درس بزرگی است.
وی در خصوص سختی های شرکت در مسابقات المپیک، بیان کرد: در مسابقات المپیک برترین های جهان شرکت می کنند و المپیکی های جهان گلچین شده ها از بهترین ورزشکاران هر کشور هستند.
قدرت آبادی با اشاره به رقیب هندی فروغی در مسابقات المپیک، تشریح کرد: این رقیب هندی از نظر سنی خیلی کوچک تر از فروغی است ولی مدال های فراونی را داشته و نام آور بود و در این دوره مقام پایینی را در برابر نماینده ایران کسب کرد.
ملی پوش تپانچه استان سمنان در خصوص میزان استانداردهای مسابقات المپیک، خاطر نشان کرد: تمام ضوابط و استانداردهای همه مسابقات جمع می شود و در مسابقات المپیک قرار می گیرد واین برای یک ورزشکار کار را خیلی سخت می کند و فشار روحی زیادی را می آورد که نیاز به تلاش بسیار زیادی برای ورزشکاران برای کسب مدال است.
وی با اشاره به اینکه در سالیان گذشته در رشته تپانچه مردان، المپیکی وجود نداشته، خاطر نشان کرد: این طلسم توسط فروغی شکسته شد همانطور که سالیان سال بود که ما در کسب سهمیه المپیک متاسفانه در این رشته با دست خالی روبرو بودیم اما این بار در کل تاریخ یک تغییر بزرگ در این ورزش داده شد.
قدرت آبادی در پایان تصریح کرد: بعد از قطعی شدن پیروزی فروغی در المپیک خود را در آن جایگاه دیدم. درست است شاید نتوانم در آن جایگاه قرار بگیرم ولی وقتی دیدم یک هم وطن در این جایگاه قرارگرفته است آن شیرینی پیروز را احساس کردم واین حرکت باعث شد چراغ این مسیر برای سایر ورزشکاران به خصوص خانواده تپانچه روشن شود.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark