داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
درد دل های مردم هیرمند با اوشیدا
محرومیت اهالی روستاهای بزی و امرودی از وجود جاده استاندارد/ نبود راه مناسب سبب مهاجرت و ترک تحصیل در منطقه شده است/ مسولان پاسخگو نیستند
کد مطلب: ۴۷۸۷۹
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۱۲
یکی از اصلی ترین و حقوق شهروندان هر منطقه وجود راه مناسب جهت عبور و مرور است چرا که درصورت نبود راه مناسب مشکلات عدیده ای در منطقه ایجاد خواهد شد.
محرومیت اهالی روستاهای بزی و امرودی از وجود جاده استاندارد/ نبود راه مناسب سبب مهاجرت و ترک تحصیل در منطقه شده است/ مسولان پاسخگو نیستند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ عدم وجود راه مناسب مشکلات وافری از قبیل تصادفات، بیماری های ریوی و چشمی، مشکلات روحی ناشی از فشار عصبی در هنگام رانندگی، زمانبر بودن طی مسیر، مشکلات رفت و آمدی برای خودروهای امدادی و مشکلات دیگری را دربردارد.

جاده روستای بزی و امرودی واقع در شهرستان هیرمند به عنوان راه مواصلاتی ۷ روستا به کار رفته و در حالی که این جاده تنها راه دسترسی روستاها به شمار می رود اما همچنان با مشکلات فراوانی از جمله عدم وجود آسفالت دست به گریبان است.

با وجود گذشت سه دهه از انقلاب اسلامی و تلاش مسئولان برای زدودن محرومیت ها از چهره روستاها، هنوز هم یکی از دغدغه های مردم این روستاها نداشتن جاده ارتباطی مناسب است.

به رغم پیگیری های فراوان اهالی منطقه و مراجعه به فرمانداری و حتی مکاتبات با نمایندگان مجلس تاکنون هیچ گونه اقدام ارزنده و سازنده ای از سوی مسولان در این راستا مشاهده نشده است.

عدم وجود راه ارتباطی مناسب ترک تحصیل و مهاجرت عده ای از افراد منطقه را دربرداشته است

یکی از اهالی روستا به خبرنگار اوشیدا گفت: به دلیل عدم وجود راه مناسب جهت عبور و مرور دانش آموزان به مدرسه بسیاری از دانش آموزان مجبور به ترک تحصیل و یا بسیاری از خانواده های آنان برای اینکه به درس و تحصیل فرزندانشان لطمه ای وارد نشود از منطقه مهاجرت کرده تا فرزندانشان با فراغ بال به تحصیل بپردازند چرا که حاضر نیستند به دلیل تحصیل علم، فرزندانشان را به بیماری هایی ناشی از آلودگی هوا در هنگام عبور خودروها مبتلا کنند.

وی ادامه داد: در هنگام وقوع اتفاقات و بحران ها به دلیل راه نامناسب عبور ماشین های امدادی از قبیل آمبولانس و آتشنشانی به شدت در این منطقه با مشکل مواجه است چرا که به دلیل عدم در دسترس بودن جاده مناسب از سرعت ماشین های فوق کاسته و در زمان مناسب به امدادرسانی نخواهند پرداخت.


وی ادامه داد: اهالی منطقه در صورت بروز آسیب جدی و صدمه و یا تولد فرزند یک مادر باردار با مشکل مواجه خواهند بود چرا که به دلیل عدم وجود راه استاندارد و مناسب طی مسیر با زمان بیشتری صورت گرفته و چه بسا بیمار با تاخیر به مراکز درمانی انتقال خواهد یافت.

گرد و غبار ناشی از عبور خودروها زمینه بسیاری از تصادفات را ایجاد می کند

یکی دیگر از اهالی منطقه گفت: در هنگام عبور و مرور خودروها از جاده ی روستا گرد و غبار فروانی در هوا پراکنده شده که این امر زمینه بروز بسیاری از تصادفات را فراهم می آورد چرا که افراد از دیدن شفاف و واضح مسیر محروم و به راحتی با سایر خودروها برخورد می کنند.

وی ادامه داد: از جمله مشکلات مهم دیگری که این راه ایجاد کرده آلودگی هوا می باشد چرا که در هنگام عبور خودروها گرد و غبار به راحتی در هوا پراکنده و بسیاری از بیماری های قلبی، ریوی و چشمی را در افراد ایجاد کرده همچنین این امر علاوه بر ایجاد بیماری های جسمی، به دلیل وارد آوردن فشارهای عصبی به افراد سلامت روحی آنان را نیز در معرض خطر قرار داده است.

به رغم وجود پیگیری های فراوان هیچ مسولی پاسخگو نیست

یکی دیگر از اهالی منطقه اظهار داشت: پس از گذشت بیش از ۳۰ سال از انقلاب شکوهمند ایران و طی مسیرهای آبادانی و سازندگی در اقصی نقاط کشور، عدم آسفالت و بهینه سازی یک جاده در یک نقطه محروم ناشایست و به دور از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر رسیدگی به مشکلات مردم است.

وی ادامه داد: با گذشت سالها و مراجعه و درخواست مکرر در خصوص مشکلات این جاده تا کنون هیچ اقدامی در خصوص رسیدگی به وضعیت این جاده نشده است و برای ساکنین این روستاها که برای انجام امورات روزانه خود از این جاده که به طول ۱۲ کیلومتر است استفاده می کنند مشکلاتی زیادی به وجود آورده است.

وی افزود: در طی سال های اخیر مراجعات فراوانی جهت تسطیح و بهینه سازی راه مورد نظر به فرمانداری و سایر ادارات مرتبط شده است اما تنها وعده های پوچ و توخالی از آنان دریافت و تاکنون هیچ اقدام عملی در این راستا از آنان مشاهده نشده است.

وی تصریح کرد: ما از مسئولان خواهان امکانات رفاهی و اعطای تسهیلات نیستیم بلکه تنها خواسته ما از آنان رسیدگی به مشکل بزرگ ما که همانا یک راه مناسب است می باشد.

وی بیان داشت: تاکنون مکاتبات فراوانی با مسولان و حتی با نمایندگان مجلس در این راستا انجام شده است اما مسولان این بخش مسولیت خویش را در قبال مردم به کلی فراموش کرده اند.

انتهای پیام //
Share/Save/Bookmark