داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
انتخابات ریاست IOC در سال 2021 برگزار می شود/ باخ گزینه نخست است
کد مطلب: ۷۱۸۰۹
تاریخ انتشار:شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۳
انتخابات ریاست IOC در سال 2021 برگزار می شود.
انتخابات ریاست IOC در سال 2021 برگزار می شود/ باخ گزینه نخست است

به گزارش اوشیدا به نقل از راه دانا؛ انتخابات ریاست کمیته بین المللی المپیک ( IOC ) طی نشست ۱۳۷ این نهاد در تاریخ ۱۰تا۱۲ ماه مارس سال ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد.

بر اساس آخرین تصمیم هیات اجرایی IOC تاریخ ۳۰ نوامبر بعنوان آخرین مهلت ثبت نام برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست اعلام شده که زودتر از مهلت مقرر در سایر انتخابات‌های IOC نیز به شمار می‌رود.

بنا بر مقررات، ثبت نام از کاندیداهای ریاست می‌بایست سه ماه پیش از آغاز نشست کمیته بین المللی المپیک (the Session) صورت پذیرد.

توماس باخ رئیس فعلی کمیته بین المللی المپیک، آمادگی و حضور خود برای انتخابات آتی را رسماً اعلام کرده و بر اساس گانه زنی‌ها وی با احتمال بالایی گزینه نخست کسب مجدد کرسی ریاست خواهد بود.

هیات اجرایی اعلام کرده که فرد منتخب برای کرسی ریاست IOC از تاریخ ۹ آگوست سال آینده یعنی یک روز پس از اتمام بازی‌های المپیک مسئولیت خود را رسما بر عهده خواهد گرفت.

نشست IOC در یونان و بصورت حضوری برگزار خواهد شد اما بدلیل شرایط پاندمی کرونا و عدم وجود پیش بینی دقیق برای انجام انتخابات بصورت حضوری، برگزاری آنلاین انتخابات و نشست نیز در دستور کار قرارداد.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark