داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:
کمپین اهدا عضو در دانشگاه علوم پزشکی زابل راه اندازی شد
کد مطلب: ۶۲۰۱۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: به منظور افزایش تعداد اهدا کنندگان عضو در منطقه، کمپین اهدا عضو در دانشگاه علوم پزشکی زابل راه اندازی شد.
کمپین اهدا عضو در دانشگاه علوم پزشکی زابل راه اندازی شد
علی اکبر نصیری در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: کمپین اهدای عضو برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی توسط دانشجویان پرستاری زابل راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه شعار کمپین اهدا عضو برای نجات زندگی لحظه ها مهم است، افزود: این کمپین با هدف گسترش فرهنگ اهدا عضو تشکیل و اقدام به توزی کارت کرده است.

نصیری با عنوان اینکه هر فرد مرگ مغزی می تواند جان هشت تن را نجات دهد، تصریح کرد: علتقمندان به عضویت در این کمپین می توانند جهت تکمیل فرم به ایستگاه کمپین اهدا عضو در محل دانشکده پرستاری و مامایی مراجعه کنند‌.

وی تاکید کرد: با توجه به شمار بالای بیماران نیازمند عضو و همچنین آمار افراد مبتلا به مرگ مغزی انتظار می رود مشارکت مردم در اهدای اعضای بیماران مرگ مغزی افزایش یابد.

نصیری اضافه کرد: با مرگ مغزی دیگر هیچ امیدی برای بازگشت بیمار به زندگی وجود ندارد بنابراین خانواده ها می توانند به اهدا اعضای این افراد به چندین نفر دیگر حیات بخشند و در حقیقت از این طریق می توانند عزیزان خود را در قید حیات ببینند.

وی تاکید کرد: اگر فرهنگ اهدای عضو بیماران مرگ مغزی در کشور ترویج یابد به طور حتم دیگر بیماری که نیازمند عضو باشد به راحتی جان خود را از دست نمی دهد.

انتهای پیام/ ف ب
Share/Save/Bookmark