داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
دره ی پروانه ها + تصاویر
کد مطلب: ۴۴۷۴۶
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۰
دره‌ی پروانه‌ها که با عنوان دره‌ی Petaloudes نیز شناخته می‌شود، در غرب جزیره‌ی رودس و ۲۵ کیلومتر دورتر از شهر قرار گرفته است.
دره ی پروانه ها + تصاویر
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا" دره‌ی پروانه‌ها یا Petaloudes در کشور یونان واقع است.  این دره پس از پایان فصول بارانی و در اواخر ماه مه، میزبان هزاران پروانه از گونه‌ی Jersey Tiger Moth است. این پروانه‌های زیبا تمامی این منطقه را چون پتویی ظریف و زیبا می‌پوشانند.

در طول فصل‌های بارانی سال، این پروانه‌ها که در مرحله‌ی لاروی و در پیله به سر می‌برند، در بیشه‌زارهای مدیترانه‌ای زندگی می‌کنند و از شاخ و برگ درختان تغذیه می‌کنند. در پایان فصل‌های مرطوب، این پیله‌ها به پروانه تبدیل می‌شود.

همین که فصول گرم سال از راه می‌رسد، پروانه‌ها مهاجرت می‌کنند. این پروانه‌ها در طول شب سفر می‌کنند و به دنبال رطوبت و مسیرهای آب به این دره می‌رسند. این پروانه‌ها جذب رایحه‌ی درختان شیرین‌ این دره می‌شوند. زمانی که به مقصد می‌رسند روی شاخه‌های درختان، صخره‌ها و هر سطح مناسب دیگری مسکن می‌گزینند.

این پروانه‌ها تمام تابستان را در زیستگاه خنک و مرطوب این دره می‌گذرانند. سپس در آخرین هفته‌های ماه آگوست و سپتامبر، جفت‌گیری می‌کنند. بیشتر پروانه‌های ماده از این دره پرواز می‌کنند تا در محیطی امن و مناسب، تخم‌ریزی کنند.

آنها معمولا فضاهای میان بوته‌ها و درختان را ترجیح می‌دهند و بعد از تخم‌ریزی می‌میرند. نوزادان پروانه‌ها در فصل بهار از پیله‌ی خود بیرون می‌آیند و در محیط اطراف پخش می‌شوند.

این لارو‌ها در ماه ژوئن به یک پروانه‌ی کامل تبدیل می‌شوند. گرما و رایحه‌ی دل‌انگیز درختان، آنها را به سوی دره می‌کشاند و این چرخه همواره تکرار می‌شود.

برای دیدن تصاویر در اندازه ی واقعی بر روی آن کلیک کنیدانتهای پیام/
Share/Save/Bookmark