داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
کارشناس مذهبی:
گردهمایی جهانی اربعین تبلور تداوم نهضت حسینی است
کد مطلب: ۷۴۵۳۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۱
امام جمعه ملبورن: کنگره جهانی اربعین تبلور تداوم نهضت حسینی و مهر تاییدی بر اعتلای مکتب حسینی و زنده نگهداشتن قیام عاشوراست.
گردهمایی جهانی اربعین تبلور تداوم نهضت حسینی است
حجت الاسلام والمسلمین  شیخ اشفاق وحیدی کارشناس مذهبی و امام جمعه ملبورن در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: حضور فوق العاده عاشقان اباعبدالله الحسین علیه السلام در کنگره جهانی اربعین و پیاده روی عظیم مردمی قدرت‌های استکباری را به وحشت درآورده و آنان خود را در برابر این اجتماع بی نظیر ضعیف می دانند.

نماینده مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در استرالیا و امام جمعه ملبورن افزود: حضور تاریخی دلسوختگان حسینی در رویداد جهانی اربعین سیلی محکم بر صورت استعمار و قدرت‌‌های مخالف اسلام و سربلندی مسلمین است و ثابت می کند‌ که هر گامی که در این مسیر توسط زوار سیدالشهدا علیه السلام برداشته می شود مهر تاییدی بر اعتلای مکتب حسینی و زنده ماندن قیام کربلا است.

وی پیام راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی را عامل بیداری ملت ها دانست و تصریح کرد: دشمنان مسلمین و در راس آن اسرائیل و آمریکایی برای مواجهه با این رویداد جهانی، مشکل آفرینی می کنند، دشمنان اسلام و هم پیمانانش خواستار فشار حداکثری بر مسلمین هستند اما خداوند در برابر این فشار به آنها ذلت و بدبختی حداکثری داده است.

حجت الاسلام اشفاق وحیدی اظهار داشت: آمریکا، صهیونیسم و دست نشانده های آنان در منطقه دشمن خدا هستند و نمی خواهند حقیقت باز شود؛ آنها می خواهند آنچه که حق است مخفی باشد و از بین برود؛ این یک واقعیت است که در دنیا مشاهده می کنیم ولی اگر راه را طی و استقامت کردیم پیروز می شویم.

وی خاطرنشان کرد: پیام عاشورا و اربعین حسینی صبر، فداکاری‌، ایثار، استقامت و مبارزه بی امان علیه ظلم و استبداد است. لذا این قدرت خدا و نتیجه استقامت است؛ استقامت راه شهدا، دین و تکلیف انسان در برابر شهدا است.

وی ادامه داد: ما در شرایطی هستیم که اربعین سیدالشهدا علیه السلام این حقیقت را که ارزش ها باید همیشه متبلور باشد، خود را نشان داده است؛ اربعین حقیقتی است و چنان انعکاس یافته و باعث شده که دشمن الان متوجه اربعین و کشورهای بزرگ منطقه مانند ایران، پاکستان و عراق شود به طوری که برای این مراسم ایجاد مزاحمت می کند برای آنها سنگین است که میلیون ها نفر ها کمتر یا بیشتر به کربلا بروند.

این کارشناس مذهبی افزود: اربعین حادثه ای است که دنیا را متوجه خود می کند؛ داستان ابا عبدالله(ع)، داستانی جهانی است و دنیا را به خود متوجه کرده است و حرم و راه ایشان موجب عظمتی است که از اربعین و حادثه سیدالشهدا داریم و این سرمایه بزرگی برای ائمه هدی است که اسلام را تفسیر و به دنیا معرفی کنند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark