داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
در حاشیه سفر وزیر جهاد کشاورزی به زابل؛
تثبیت ماسه های روان در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی/طرح الگوی کشت در سیستان اجرایی می شود
کد مطلب: ۶۵۶۲۶
تاریخ انتشار:شنبه ۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۹
وزیر جهاد کشاورزی از طرح ۴۶ هزار هکتار آبیاری با لوله به دشت سیستان بازدید و از نزدیک به بررسی مشکلات و پیشرفت این طرح پرداخت .
تثبیت ماسه های روان در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی/طرح الگوی کشت در سیستان اجرایی می شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ صبح امروز مهندس محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به منطقه سیستان سفر کرد.

حجتی پس از ورود به منطقه سیستان به شهرستان هیرمند سفر کرد و از طرح های پرورش شتر مرغ روستای نیاتک این شهرستان بازدید به عمل آورد.

نارویی مزرعه دار هیرمندی که یکی از بزرگترین مزارع پرورش شتر مرغ را در منطقه سیستان در اختیار دارد میزبان وزیر جهاد کشاورزی در روز جاری بود.

وزیر جهاد کشاورزی همچنین از طرح ۴۶ هزار هکتار آبیاری با لوله به دشت سیستان بازدید و از نزدیک به بررسی مشکلات و پیشرفت این طرح پرداخت .حجتی درجریان این بازدید از اهداف سفر خود به منطقه اشاره کرد و گفت: ارزیابی و روند پیشرفت طرح ۴۶ هزار هکتار و همچنین تثبیت ماسه های روان از جمله مهمترین اهداف سفر به سیستان است.

وی افزود: همچنین از ماه ها قبل در ارتباط با طرح مناسب الگوی کشت، مطالعه وبرنامه ریزی شده است تا با توجه به منابع آبی کمی که در اختیار داریم بتوانیم بیشترین بهره را در بحث کشاورزی از این منابع ببریم.

وزیر جهاد کشاورزی همچنین تصریح کرد: در بحث تثبیت ماسه های روان نیز با همکاری محیط زیست وهمچنین وزارت نیرو در نظر داریم این معضل رادر سیستان حل کنیم .
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark